NBA

Kavsi poslednji učesnici druge runde plej-ofa

Košarkaši Klivlenda poslednji su učesnici druge runde NBA plej-ofa. Kavalirsi su u majstorici savladali Orlando 106:94 (18:24, 25:29, 33:15, 30:26) i ukupnim rezultatom 4-3 završili četvrtfinalnu seriju Istočne konferencije.

Gosti su odlično počeli utakmicu, imali u drugoj četvrtini 18 poena viška (49:31), ali je nakon odmora Klivlend pojačao odbranu, već u trećoj dionici serijom 17:4 preokrenuo rezultat i održavao prednost do samog kraja.

Kavsi su u drugom poluvremenu sveli Orlando na 41 poen, što je malo za NBA uslove.

Donovan Mičel je predvodio Kavalirse do prvog učešća u polufinalu Istoka poslije šest godina, sa 39 poena, devet skokova i pet asistencija. Karis Levert je imao 15 poena, Maks Strus 13, Darijus Garland 12, a Evan Mobli 11 uz 16 skokova.

Kod Medžika, Paolo Bankero je ubacio 38 poena, uz 16 skokova. Vendel Karter je dodao 13, a Džejlen Sags 10 poena. Podbacio je Franc Vagner. Njemac je meč završio sa svega šest poena.

Kave su u polufinalu Istočne konferencije čeka težak zadatak, pošto će igrati sa najboljim timom regularnog toka sezone, Bostonom.