EVROLIGA/ 27. KOLO

Koktel Avramovića i Ledeja opjanio Pivare

Ledej, Anđušić i Avramović, FOTO: KK Partizan/X

Prijala je četi Željka Obradovića pauza, a Partizan se mobilisao u svakom smislu kada je bilo najvažnije – krcata beogradska Arena poslala je poruku da će sa legendarnim trenerom crno-bijelih ići i u rat, bez obzira na izgubljen derbi u finalu Kupa Srbije i tri uzastopna poraza u Evroligi.

Snažni istanbulski Anadolu Efes srušen je na mišiće, srce, zajedništvo publike, majstorstvo Alekse Avramovića, važne poene Danila Anđušića i efektna zakucavanja Zeka Ledeja: Partizan – Efes 100:90.

Izjednačeno prvo poluvrijeme u beogradskoj Areni što možda najbolje odslikava i statistika – Partizan i Efes postigli su po pet trojki, uhvatili po 14 lopti. Najveća prednost domaćina išla je do šest razlike, a gostiju do tri.

Zek Ledej bio je glavni košarkaš Parizana u prvom poluvremenu što potvrđuje i njegovih 11 poena do tog momenta.

U nastavku talas poena crno-bijelih preko fantastičnog Pantera, priključio mu se i Ponitka, da bi Avramović u petom minutu trećeg kvartala obezbijedio domaćinu solidnih +10, odnosno 52:42.

Takozvanim dugim dvojkama Plajs je nervirao košarkaše i navijače crno-bijelih boja – Njemac je namjestio ruku, uz to je i Buboa pronašao polaganje, pa je Anadolu Efes smanjio na 58:55.

Odlično rolu u finišu treće i početkom treće četvrtine imao je Anđušić. Sa vezanim trojkama srpskog košarkaša Paritzan se opet malo odmakao – 67:61.

Rasplamsala se borba na parketu beogradske Arene u odlučujućih deset minuta. Dugo se Efes tokom sezone mučio sa kadrovskim problemima, a nakon što su glavobolje zbog brojnih povreda prošle, vidjelo se koliko zapravo širok roster ima dvostruki prvak Evrope. Zakucavao je Džons, rutinski pogađao Klajburn, iz kontre i Larkin, a kada je ofanzivnim skokom svoj promašaj poravio Vilis, tim iz Istanbula je poslije dužeg vremena poveo – 72:73 na šest minuta prije kraja što je bio poziv za Željka Obradovića da reaguje minutom odmora.

Trajala je serija uzastopnih napada u kojima su oba tima pronazila put do koša, sve dok Avramović nije nanizao pet poen, a potom Larkin, umjesto Plajsu, loptu dodao jednom od fotoreportera iz koša – 87:80 za Partizan na 2:49 do kraja.

Avramović se razgoropadio, sa svih pozicija pronalazio put do koša, a istovremenu uspijevao da odigra i važnu ulogu u odbrani pa je Partizan na krilima svog beka odletio na 92:82 na tačno dva minuta do kraja.

Nezaustavljivi Avramović je ubacio 30 poena, šutirao je 90% za dva, odnosno 9 od 10! Zek Ledej je dodao 21 poen uz osam skokova.

U poraženom timu Vil Klajburn je ubacio 17 poena.