LIGA MLADIH

Košarkašice Trebjese šampionke Crne Gore

Foto: KSCG

Košarkašice Trebjese osvojile su titulu prvaka Crne Gore u konkurenciji kadetkinja, sa dvije pobjede na završnom turniru Lige mladih u Podgorici. Nikšićanke su u polufinalu savladale Sea Stars 73:48, a u finalu ekipu Primorja 88:35.

Dominantno su izabranice Lidije Bečanović stigle do trofeja, jer su u oba meča diktirale tempo i kontrolisale rezultat tokom svih 40 minuta. Uspjeh Trebjese upotpunili su i individualni trofeji koji su pripali njihovim košarkašicama – za najkorisniju igračicu turnira proglašena je Vladana Guzina, a najbolji strijelac je Vasilisa Miljanić sa ukupno 56 poena u dvije utakmice.

Srebrne medalje osvojila je ekipa Primorja, koja je prethodno u polufinalu bila bolja od Budućnost Bemaksa 83:55. Budućnost je osvojila bronzu, jer je u utakmici za treće mjesto savladala Sea Stars 68:55.

Trofej šampionkama uručila je članica Upravnog odbora KSCG Željka Ratković, a medalje supervizor Lige mladih Zdravko Rutešić i komesarka ženskih takmičenja Mirjana Sekulić, koja je uručila i individualne nagrade.

Prvi dan turnira organizovan je u sklopu proslave Dana Evrope, pa je na taj način Košarkaški savez Crne Gore bio dio inicijative evropskog ogranka FIBA – “Sport proslavlja Dan Evrope”, koja je pokrenuta 2025. godine u saradnji sa Evropskom komisijom. Uvertira polufinalnim utakmicama kadetkinja bio je revijalni susret u mini basketu, u kojem su se sastali dječaci KK Play Off i KK Junior.