I A MCKL

Kotor u Bemaks areni šokirao Podgoricu

Iznenađenje na startu nove sezone Prve A crnogorske košarkaške lige! Kotor je u Bemaks areni sa 89:87 šokirao ekipu Podgorice Bemaks – 89:87.

Podgoričani su u 22. minutu imali +15 (52:37) i činilo da će bez problema opravdati ulogu favorita. Ipak,  Kotor je uspio da napravi reakciju i da serijom 16:0 stigne do dvocifrenog plusa u 33. minutu, kada je Stefan Mačić pogodio trojku za 75:65.

Djelovalo je da je povratak domaćina nemoguć, ali je Balša Živanović pogodio trojku na 82 sekunde prije kraja za egal – 85:85. Vasilija Jovanović je na 23 sekunde prije kraja pogodio za prednost 89:87, a iako su gosti imali napad da riješe sve, pogriješili su. Džošua Skot je imao priliku da pogodi za egal, ali je promašio šut za produžetak,

U timu Podgorice Skot je bio najefikasniji sa 31 poenom, Entoni Smit je dodao 12, koliko je postigao i Džek Golke.

Sa druge strane u redovima Kotora blistao je Jovanović sa 28 ubačenih poena, a dvocifreni su bili još Miloš Kostić (14 poena), te Stefan Mačić i Aleksandar Kartalović sa po 12 poena.

Čestitam ekipi Kotora na pobjedi. Dozvolili smo im previše lakih poena, iako smo imali prednost nijesam zadovoljan kako smo izgledali. Zaslužena pobjeda rivala, nakon što smo ušli u kontra ritam u drugom poluvremenu, promašivali mnogo otvorenih šuteva, što je Kotor znao da iskoristi“, kazao je Dragan Radović, trener Podgorice.

Iznenađenje, jer Podgorica je bila favorit ne u ovom meču, već kompletne lige. Dobro smo se spremili, iako se nijesmo nadali da možemo da pobjeđujemo ovako jake ekipe. Ali, ove sezone smo jači nego minule i ovo je nagrada za veliki rad, koji smo počeli još u avgustu“, rekao je trener Kotora Momčilo Knežević.