Lejkersi na sedmom nebu, Majami odbranio domaći teren i stigao do meč lopte

Aktuelni šampion NBA lige je pred ispadanjem. LA Lejkersi savladali su sinoć Golden Stejt 104:101 u meču punom preokreta. I meču koji će se pamtiti po veoma lošoj šuterskoj partiji Stefa Karija.

Klackalicu smo gledali tokom skoro cijelog meča, ali su onda Lejkersi u posljednjoj četvrtini zaigrali znatno čvršće u odbrani, a kada se na to dodaju promašaji i izgubljene lopte Karija – stigla je važna pobjeda kojom su Lebron Džejms i drugovi stigli na korak do finala konferencije.

Pri rezultatu 102:101 Kari je promašio dva vezana šuta, a zatim je u napadu za produžetak izgubio loptu.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Džejms sa 27 poena, devet skokova i šest asistencija. Entoni Dejvis je ubacio 23 poena i 15 skokova, Ostin Rivs je dodao 21, a Loni Voker je briljirao u posljednjoj četvrtini sa čak 15 poena.

Kari je upisao tripl-dabl – 31 poen, 14 asistencija i deset skokova, ali je promašio čak 11 trojki.

U drugom meču sinoćnjeg programa – Majami je stigao do 3:1 protiv Njujorka (109:101). Vrelina je odradila domaći zadatak, od starta je imala vođstvo i uspješno je odbijala svaki nalet Niksa.

Još jedno sjajno veče imao je Džimi Batler koji je upisao 27 poena, deset asistencija i šest skokova, a odlično ga je ispratio Bem Adebajo sa 23 koša i 13 uhvaćenih lopti.

Batler je na ovoj utakmici postao tek šesti igrač u posljednje tri decenije kome je pošlo za rukom da na deset vezanih plej-of utakmica ubaci 25+ poena. Prije njega to su uradili samo Majkl Džordan, Šakil O’Nil, Kobi Brajant, Lebron Džejms i Kevin Durant.