ABA LIGA / 20. KOLO

Loša odbrana ostavila Mornar na dnu

Košarkaši Mornara poraženi su 20. kolu ABA lige na gostovanju Megi rezultatom 101:87. Tako će crnogorski predstavnik i poslije ove runde ostati na dnu regionalnog takmičenja.

Barani su hrabro ušli u meč i na krilima toga poveli sa 10:4. Domaćin je uspio da uzvrati serijom 6:0 i da meč vrati u egal. Nakon 10 minuta igre Mornar je vodio rezultatom 27:26.

Druga dionica bila je jako slična prvoj. Crnogorski predstavnik stekao je pet poena prednosti koje je domaćin vrlo brzo vratio u egal. U samom finišu prvog poluvremena Mega dolazi do vođstva i na veliki odmor odlazi sa plus dva – 50:48.

Nastavak meča donio je probleme za Mornar. Domaći tim je uspio serijom 8:1 da ode na 61:54, a tokom ovog perioda bilo je i osam poena prednosti za Megu. Pred posljednjih 10 minuta rezultat je bio 72:65 u korist domaće ekipe.

Nikako Barani nisu uspijevali da pronađu rješenje prije svega u odbranu. U uvodna četiri minuta posljednje dionice Mega je po prvi put otišla i na devet poena prednosti (81:72). Mihailo Pavićević bio je prinuđen da zatraći tajmaut kako bi pokušao da probudi svoje igrače. Nije previše pomoglo – trojkom Uroša Plavšića na četiri minuta do kraja domaći po prvi put na meču idu na dvocifreno vođstvo, 86:75, i čini se lome meč. Na kraju pobjeda Mege – 101:87.

Najefikasniji kod Mornara bio je Markus Veders sa 29 poena i 12 skokova. Pratio ga je Tavijen Dan-Martin sa 18, dok je dvocifren bio još Dvajt Marej sa 13 poena.

Kod Mege čak šest igrača bilo je dvocifreno. Kao najefikasniji završio je Uroš Plavšić sa 18 poena i 10 skokova. Dabl-dabl učinak ostvarila su još dva igrača Mege – Stefan Miljenović (16 poena, 10 skokova) i Nikola Đurišić (12 poena, 11 asistencija). Andrija Jelavić završio je meč sa 13, a Omerdžan Iljasoglu i Petar Kovačević sa po 10 poena.

Mega – Mornar 101:87