SVJETSKI PRVAK USPJEŠNIJI

Loša prva i poslednja četvrtina odveli u poraz

Košarkaši Crne Gore poraženi su u Ludvigzburgu od svjetskog prvaka, Njemačke sa 61:85 (10:28, 20:19, 20:11, 11:27) u prvom kolu D grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Izabranici Boška Radovića su odigrali dobru drugu i treću četvrtinu, ali su skupo platili lošu predstavu u prvoj i poslednjoj dionici.

Crveni su se na startu utakmice mučili u napadu, dok su na drugoj strani trpjeli rafalnu paljbu Pancera. Oskar Da Silva sa četiri poena, te Nik Vajler-Bab, Jonas Matisek i Malte Delou, trojkama donije su brzo domaćinu 16:0.

Prve poene za našu selekciju postigao je Vladimir Mihailović, nakon pet minuta i 46 sekundi igre.

Svjetski prvaci, potpomognuti čudnim kriterijumom suđenja, su u dva navrata na startu druge četvrtine došli do 21 poena prednosti.

Zatim se trgao Mihailović, Nemanja Radović je pogodio par teških šuteva i naši momci su u 16. minutu spustili zaostatak na 12 poena 26:38.

Njemci su u prvom poluvremenu šutirali odličnih 56,25 posto za tri poena (9/16).

Reprezenativci Crne Gore su zaigrali mnogo bolje u finišu treće četvrtine, da bi Zoran Nikolić u 33. minutu kompletirao seriju 13:0 za 52:58.

Više od pet minuta su Crnogorci držali Njemce bez koša, ali su zatim Da Silva sa četiri poena, Delou i Luis Olinde, ponovo odveli domaće na dvocifrenu razliku (66:52).

Nakon toga se igra Crvenih raspala, izabranici Gordona Herberta nisu spuštali nogu sa gasa i u finišu su došli do maksimalnih plus 26 (85:69).

Kendrik Peri sa 16, Radović sa 13 i Mihailović sa 10 poena bili su dvocifreni u našem timu.

Da Silva sa 19, Delou i Olinde sa po 13, te Valjer-Bab sa 10 istakli su se u pobjedničkom timu.

U drugom meču D grupe Švedska je u Partileu savladala Bugarsku sa 84:70.

Radovićevi momci u 2. kolu u nedjelju od 19 časova dočekuju upravo Skandinavce.