ABA LIGA / 24. KOLO

Loše drugo poluvrijeme koštalo Mornar velikog brejka

Košarkaši Mornara poraženi su u Ljubljani na gostovanju Cedevita Olimpiji rezultatom 105:89. Imaće za čime da žale Barani poslije ovog meča s obzirom da su poslije prvog poluvremena bili u potpunom egalu i mirisalo je da bi mogli da dođu do brejka koji bi ih praktično osigurao od ispadanja. Kobno je bilo drugo poluvrijeme.

Tokom prvih 10 minuta igre nijedan tim nije imao veću prednost od pet poena i to je bio Mornar u dva navrata (9:4 i 11:5). Domaći su se u drugom dijelu prve četvrtine malo razigrali, preokrenuli i ušli u drugu dionicu sa vođstvom – 30:28.

U prva tri i po minuta igre Zmajevi su došli i do sedam poena prednosti, 40:33. Nije želio Mihailo Pavićević tajmautom da prekida meč već je pustio njegov da pronađe ritam. Momci su na terenu uzvratili serijom 7:0 kojom su meč postavili u egal na dva i po minuta do kraja prvog poluvremena. Na veliki odmor Cedevita Olimpija je otišla sa samo jednim poenom prednosti, 47:46.

Ipak, sporiji ulazak u drugi dio meča imali su Barani. Nakon šest minuta igre domaćin je otišao na osam poena prednosti trojkom Jake Blažiča, 63:55. Sunovrat u igri Mornara počeo je baš od tog momenta. Cedevita Olimpija je po prvi put osjetila dvocifrenu prednost, a trojkom Divejna Stjuarta sa zvukom sirene treću dionicu su Zmajevi zaključili sa vođstvom od 75:61.

Da se brejk neće dogoditi postalo je jasno u prvih tri minuta posljednje četvrtine. Serija domaćih se nastavila sve do ogromnih +19 (83:64), a prekinuo ju je poenima Markus Veders. Do kraja je to bilo rutinsko privođenje posla Zmajeva i pobjeda od 105:89.

Barane je sa čak 26 poena predvodio Aleks Gavrilović. Markus Veders je bio na ivici dabl-dabla sa 24 poena i devet skokova, a dvocifren je bio još Tavijen Dan-Martin koji je ubacio 17 poena.

Cedevita Olimpiju je do pobjede nosio Alen Omić sa 20 poena. Jaka Blažič je ubacio 18, Divejn Stjuart 17, Džastin Kobs 15, a Zoran Dragić 11 poena.