Manekeni se prošetali Beogradom – Lo razbio Zvezdu

Lo fantastičan protiv Zvezde, FOTO: IPA/SIPA USA/PIXSELL

U 10. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde dožvijeli su sedmi poraz, a milanska Olimpija upisala četvrtu pobjedu pobjedom u Beogradu 93:71.

Gosti iz Italije prelomili su meč fantastičnom igrom u drugom poluvremenu kada su za 20 minuta upisali 55 poena. Istakao se Maodo Lo ubacivši 32 poena, a trojke je šutirao 6/7. Jako važne poene u posljednjoj četvrtini postigao je i Šavon Šilds, a u trećem kvartalu i Nikola Mirotić.

Crvena zvezda držala je priključak u prvom poluvremenu, ali u nastavku nije imala rješenje za fenomenalan šut protivnika. U domaćoj ekipi istakao se Dejan Davidovac sa 18 poena, Nemanja Nedović je ubacio 16, a crnogorski reprezentativac Marko Simonović dva za nepunih pet minuta igre.

Naredni rival Crvene zvezde je Anadolu Efes, takođe u Beogradu.