Marej za prvu pobjedu Mornara

Konačno je Mornar slavio u ABA ligi. Barani su u petom kolu regionalnog takmičenja savladali Krku u Topolici rezultatom 86:83 (19:22, 23:28, 20:21, 24:12).

Baranima je ove sezone hroničan problem loš ulazak u utakmice. Već na polovine prve dionice zaostajali su izabranici Mihaila Pavićevića devet poena za rivalom (4:13). Uspjeli su istina da anuliraju zaostatak, ali je potrošnja u tim serijama bila velika, pa je slovenačka ekipa znala da pobjegne i na 12 razlike (34:22).

Za razliku od prvog, Barani su odlično otvorili drugo poluvrijeme i nakon dvije vezane trojke Milića Starovlaha izjednačila na 52:52 u 23. minutu.

Ajzea Kazins je ipak odbio da potpiše kapitulaciju, ubacio je 11 poena u trećoj četvtrtini i držao prednost na stranu Krke sve do 36. minuta kada je Nemanja Vranješ sa linije za slobodna bacanja donio domaćima prvo vođstvo (77:76) još od drugog minuta, kada je Dvajt Marej pogodio za 4:2. Upravo je Marej donio domaćima najvećih tri poena prednosti (79:81).

Amerikanac je izrastao u heroja u finišu, pošto je na 30 sekundi prije kraja pogodio, ispostaviće se, odlučujuću trojku za 86:83.

Kazins i Jan Špan su pokušali da donesu produžetak Zelenima, ali nisu uspjeli, tako da Krka ostaje omiljeni gost Mornara, pošto su Barani slavili u svih šest dosadašnjih duela sa ekipom iz Novog Mesta u Topolici.

Vranješ je brojao do 21, Tej Voler je ubacio 16, Marej 13, Aleks Gavrilović 12 poena u pobjedničkom timu.

Kod Krke ubjedljivo najefikasniji Kazins sa 24 i Marko Radovanović sa 20 poena. Dvocifren je bio i Leon Stergar sa 20 poena.