PLEJ-OF ABA LIGE

Mega umalo oborila rekord ABA lige i zakoračila ka polufinalu

Možda i najbolju partiju u sezoni košarkaši Mege sačuvali su za start najbitnijeg dijela sezone. U prvom meču četvrtfinala ABA lige na svom terenu su savladali Cedevita Olimpiju sa ubjedljivih 119:98 i poveli 1:0 u seriji.

Ekipa Marka Baraća bila je na samo tri poena daleko da izjednači rekord Zadra po broju postignutih poena u jednoj utakmici ABA lige. Podsjećamo, Zadrani su u martu 2003. predvođeni današnjim trenerom, Danijelom Jusupom, ubacili Bosni 122 poena na gostovanju u Sarajevu.

Tokom prvog poluvremena utakmica je bila manje-više izjednačena. Nijedan tim nije uspio da stekne više od sedam poena prednosti. Na poluvremenu domaći su vodili rezultatom 57:52.

Utakmica je riješena u trećoj dionici koju je Mega dobila rezultatom 37:22 i već tada stekla +20. Prednost Mege je bila i +28 (116:88) koliko je bilo na tri i po minuta do kraja.

Drugi meč serije igra se u Ljubljani od 20 časova naredne nedjelje.

Najbolji igrač Mege bio je Nikola Đurišić sa 31 ubačenim poenom. Pratio ga je Andrija Jelavić koji je meč završio sa okruglo 20 poena. Dvocifreni su bili još Filip Jović i Stefan Miljenović koji su upisali 16 poena kao i Uroš Plavšić koji se zaustavio na 13 poena.

Kod Cedevita Olimpije istakao se košarkaš sa crnogorskim pasošem i nekadašnji reprezentativac, Džastin Kobs. Bivši plej Budućnosti ostvario je dabl-dabl sa 20 poena i 10 asistencija. Identičan broj poena imao je i Di-Džej Stjuart. Dvocifreni su bili još Alen Omić (16 poena), Jaka Blažič (12 poena) i Zoran Dragić (10 poena).