Mijović: Igrali smo samo četiri minuta

Jagodić-Kuridža i Mijović. Foto: Dragana Stjepanović/ABA liga

Dolazak Petra Mijovića na klupu i dobre partije u poslednje vrijeme probudile su nadu kod navijača Budućnosti da će njihovi ljubimci moći da se nose sa Crvenom zvezdom. Ipak, prvi meč polufinala plej-ofa u beogradskojdvorani “Aleksandar Nikolić” pokazao je da je velika razlika između klubova iz Evrolige u odnosu na ekipe iz Evrokupa. Crveno-bijeli su bili nemilosrdni i nanijeli pravi debakl Podgoričanima (93:55).

Poslije ovako odigranog prvog poluvremena, pogotovo prve četvrtine, sve što se dešavalo u nastavku je očekivan sled događaja. U sudaru odnosa kvaliteta sa Zvezdom ako nemate maksimalni fokus tokom svih 40 minuta nemate šta da tražite. Mi ne da nismo bili 40 minuta na potrebnom nivou što se tiče koncentracije već smo samo prva četiri minuta izvršavali zadatke“, utučen je nakon meča bio Petar Mijović.

Trener Budućnosti je zatim nastavio:

Otvorili smo Zvezdi teren, Kampaco je u uvodnih nekoliko minuta razdvojio našu tranzicionu odbranu, razigrali smo Petruševa. Bentil i on su pogodili nekoliko trojki. Ključno za visoku razliku je to što smo bili mekani. Na mekoću se nadovezalo odsustvo koncentracije i fokusa. Malo smo toga prikazali a to je bilo dovoljno samo za ovakav debakl“.

“Plavi” moraju da poprave mnogo toga do revanša u “Morači”.

Pored bazičnih stvari, poput koncentracije i energije, koju moramo da podignemo na mnogo veći nivo, naši procenti šuta za dva i tri poena su bili poražavajući. Do toga je doveo pad samopouzdanja i neuspješna adaptacija na sve što je Zvezda radila, od odbrane jedan na jedan, preko tranzicije, do zagrađivanja koša. Ostavili smo im veliki broj otvorenih šuteva, što su oni iskoristili, jer crveno-bijeli su ekipa koja je igrački i trenerski među pet najboljih u Evropi“.

Mijović je apostrofirao veliku razlik u odnosu na timove iz Evrolige.

Porazi Zvezde u regularnom toku ABA lige su bili više splet okolnosti nego trenutnog odnosa kvaliteta između njih i konkurencije. Ovo je plej-of, glave košarkaša su na drugom nivou. Zvezda je “zaključana” u nekim svojim ambicijama, tako da možemo očekivati da puno više prikažu tu razliku u kvalitetu nego što je ranije bio slučaj“.

Trener Budućnosti se nada da će uspjeti da trgne ekipu i da će seriju vratiti u Beograd.

Nećemo izaći na meč u “Morači” da izgbimo sa što manjom razlikom već da probamo da uvedemo utakmicu u takav ritam koji će nam dati šansu da slavimo“, zaključio je šef šef stručnog štaba Budućnosti, Petar Mijović.