Mijović: Izgubili smo meč u prvom poluvremenu

Mijović (Foto: Dejan Lopičić)

Košarkaši Budućnosti pretrpjeli su prvi poraz u sezoni. Poslije pobjeda nad Zadrom i Mornarom u ABA ligi, te Lijetkabelisom u Evrokupu, Plavi su u drugom meču u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju poraženi na gostovanju Turk Telekomu u Ankari (77:79).

Imali su Podgoričani šansu da trijumfuju, ali je šut Mekinli Rajta u poslednjem napadu završio na prvom obruču.

Prije želim da čestitam kolegi Čanku i Turk Telekomu na pobjedi. Mislim da su da su zaslužili da dobiju ukoliko pogledamo svih 40 minuta utamice”, rekao je stručnog štaba Budućnosti Petar Mijović.

Plave su katastrofalnih prvih 20 minuta meča koštali poraza.

U prvom poluvremenu smo odigrali veoma mekano, pogotovo u defanzivi, nismo ispoštovali dogovor koji smo pripremali, dok smo u drugom poluvremenu odigrali bolje. Defanziva je bila bolja i iz toga smo došli do poena u kontri, napad nam je bio daleko bolji i lopta se bolje kretala i na kraju je utakmica bila na jednu loptu. Prije poslednjeg šuta pogriješili smo u kontri jedan na nula, izgubili smo loptu, promašili smo i floater u poslednjem napadu za produžetak sa dobre pozicije. Ipak, nemam što da zamjerim Rjatu što se tiće poslednjeg napada. Izgubili smo meč mnogo ranije – u prvom poluvremenu. Na kraju bih želio  da se zahvalim našim vjernim navijačima koji su prešli preko 1500 km kako bi nas bodrili u ovoj utakmici“, doda je Mijović.

Prošlogodišnjem finalisti Evrokupa, Turk Telekomu, bila je ovo prva pobjeda, nakon poraža u Klužu u prvom kolu.

Nismo u finišu meča birali dobre opcije u napadu, popustili smo u skoku. Prevagu je ipak odnijela naša dobra odbrana“, rekao je trener Turk Telekoma, Nenad Čanak.