Mnogo koševa i poraz Vučevićevog Čikaga, Jokić maestralan

Košarkaši Čikaga poraženi su od Golden Stejta 140:131 i tako su prekinuli niz od tri pobjede u NBA ligi.

Uprkos prednosti od 13 razlike koju je Bulsi imali na poluvremenu (75:62), treću četvrtinu odigrali su veoma loše, pa je Golden Stejt uspio da preokrene rezultat u svoju korist i imao 15 poena viška prije poslednjeg kvartala (110:95).

Nije tipično za Ratnike da ispuste veliku prednost, pa to nije bio slučaj ni ovog puta, pa su finiš meča odradili rutinski i upisali 18. pobjedu u sezoni.

Dobru partiju odigrao je crnogorski reprezentativac Nikola Vučević koji je na terenu proveo 33 minuta i za to vrijeme postigao 14 poena, uz sedam skokova i dvije asistencije.

Najefikasniji na meču bio je Markus Derozan sa 39 poena, dok se kod Golden Stejta istakao Klej Tompson sa 30. Tri koša manje imao je Stef Kari.

Košarkaši Denvera su savladali Nju Orleans 125:113, a ponovo je glavna figura meča bio srpski košarkaš Nikola Jokić.

Najbolji košarkaš NBA lige stigao do 12. tripl-dabla u sezoni, a 117. ukupno i nastavio put ka prvom mjestu vječne liste na kojoj Rasel Vestbruk zauzima prvo mjesto sa 198.

Majkl Porter postigao je 20 poena uz deset skokova, Džamal Marej imao 20 uz devet asistencija.