Moćni Teodo srušio i Podgoricu za 5-0

Prethodna četiri meča riješili su bez većih problema, večeras su imali najteži ispit od starta sezone, a završili su ga sa desetkom. Košarkaši Teoda savladali su Podgoricu u derbiju pete runde Prve lige – 78:73.

Oslabljena ekipa Dušana Dubljevića se ovom pobjedom osamila na vrhu tabele i jedina je bez poraza.

Odigrali su Filip Bakić i drugovi večeras na izuzetno visokom nivou protiv učesnika ABA 2 lige, više od 36 minuta su bili u vođstvu i pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje.

Nakon prvih deset minuta Teodo je imao minimalnu prednost 21:19, ali je u drugoj četvrtini uslijedila rapsodija. Veoma dobrom igrom Tivćani su u jednom trenutku imali i 15 poena prednosti, a do kraja su uspjeli da sačuvaju prednost. Prijetila je Podgorica na krilima kapitena Milutina Đukanovića, ali je domaćin odbio nalete gostiju za novu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Teoda bio je Uroš Ilić sa 20 poena i šest skokova, Bakić je dodao 19 uz pet skokova, dok su dvocifreni učinak imali još Tarik Kul (12) i Petar Kusovac (deset).

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Đukanović sa 23 poena, Danilo Brnović je ubacio 12, Brendon Slej i Dejlen Kunc po 11, dok je Marko Kljajević meč završio sa deset koševa.