Monako u fantastičnoj utakmici osigurao Fajnal-for

Saznali smo i ime trećeg kluba koji će učestvovati na Fajnal-foru Evrolige. Biće to ekipa Monaka koja je večeras savladala Makabi Tel Aviv u majstorici – 97:86.

Izabranici Saše Obradovića zakazali su polufinalni okršaj sa Olimpijakosom koji je prethodne noći eliminisao Fenerbahče.

Nije dobro počelo za ekipu iz Kneževine – prvu dionicu u svoju korist riješio je Makabi rezultatom 33:26.

Domaći su se trgli na početku drugog perioda i do poluvremena došli vođstva, 53:49.

Utakmicu je prelomila poslednja četvrtina koju su domaći dobili rezultatom 25:16.

Monaku je ovo drugi veliki uspjeh u poslednjih nekoliko sezona nakon što su 2021. godine podigli trofej Evrokupa.

Najraspoloženiji duo u Monaku bili su Majk Džejms i Džordan Lojd sa po 21 poenom, ali su i jedan i drugi meč završili sa povredama. Dvocifreni su bili još Hol i Moneke sa po 10 koševa.

U poraženom timu istakao se Boldvin sa 27 poena.