ABA LIGA / 3. KOLO

Mornar igrao do sredine treće četvrtine, pa stao

Košarkaši Mornara poraženi su od Cedevite 92:82 (23:25, 20:21, 18:27, 21:19) u 3. kolu ABA lige. Barani su igrali dobro do sredine treće četvrtine, imali i prednost, ali je velika serija Cedevite 17:0 prelomila utakmicu.

Mornar je dobro otvorio meč i preko raspoloženog Brendena Dženkinsa poveo 7:3. Igrali su Barani prepoznatljivu košarku, brzu, ali je tim iz Ljubljane ubrzo uspio da preokrene (11:9). Barani su potom napravili seriju 11:2, istakao se mladi Lazar Radetić sa 5 poena.

Cedevita Olimpija je odgovorila serijom 7:0 i izjednačila na 22:22. Kraj prve četvrtine pripao je gostima (25:23). Nastavio je sa boljom igrom tim koji sa klupe predvodi Đorđe Adžić, koji mijenja zbog zdravstvenih problema Zvezdana Mitrovića, imali su prednost 33:27 pa je Mihailo Pavićević reagovao tajm-autom. Nastavila je da raste prednost gostiju, išla je i do devet razlike (36:27).

Pokazao je veliku želju Mornar, nije se predavao, pa je Brendon Dženkins uz zvuk sirene pogodio za zaostatak od 3 poena (43:46).

Odlično je Mornar otvorio drugo poluvrijeme, sa vezanim šutevima za tri Ilije Đokovića i Džamarija Smita poveli su 49:48.Brzo se igra na obje strane. Cedevita je uspjela da preokene (53:51) pa se Mornar vratio, nakon nesportskog faula nad Đokovićem (55:53), a zatim potpuno stao.

Cedevita je potom serijom 17:0 uspjela da preokrene na 71:57. Slaba rješenja u napadu birali su Barani, a Ljubljančani su sve to brzo kažnjavali, za osjetnu prednost i trasiran put ka pobjedi. Ponovo je naš predstavnik ostao bez snage nakon dobrog početka, poput duela protiv Budućnosti u prvoj rundi.

Seriju Mornara od skoro pet minuta bez datog poena prekinuo je Đoković sa linije bacanja na 51 sekundu do kraja treće četvrtine. Prethodno je poentirao Džejden Bedijako na 5 minuta i 41 sekundu do kraja dionice.

Nije uspijevao Mornar više da zaprijeti u četvrtoj četvrtini, Jaka Blažič je pogodio trojku za velikih 15 razlike (80:65) pa je pitanje pobjednika bilo i definitivno riješeno. Još će čekati na prvu pobjedu, dok se Cedevita upisala na tabeli u regionalnom takmičenju.

Dženkins je sa 25 poena bio najefikasniji, Smit je dodao 15. Kod Cedevite, Derek Ogbelde 17 poena, jedan manje Blažič.