Marej za 36 sekundi od heroja do tragičara

Nije Mornar uspio da stigne do veoma važnog brejka. Barski košarkaši tijesno su poraženi na gostovanju Ciboni u 6. kolu ABA lige 72:73 (20:18, 19:15, 15:25, 18:15).

Za razliku od dosadašnjih mečeva, Barani su dobro ušli u duel, tačnije Aleks Gavrilović. Iskusni centar je postigao 14 od prvih 15 poena svog tima. Košarkaši sa Topolice dozvolili su rivalu da samo dva puta povede u prvom poluvremenu, i to drugi put na startu druge četvrtine, kada je Tomislav Buljan pogodio za 21:20.

Izabranici Mihaila Pavićevića su serijom 12:4 na isteku 26. minuta prvi put stekli dvocifrenu prednost (37:27).

Uslijedili su nakon toga karakteristični crni minuti crnogorskog predstavnika. Barani su tokom narednih 10 minuta postigli samo četiri poena a primili 22, pa su bili na minus osam (41:49).

Antabija Voler je pokrenuo goste, prišao je Ponos Bara na 57:58 nakon trojke Strahinje Jovanovića u 32. minutu.

Taj Voler je vezao četiri trojke, a kada mu se pridružio Entoni Luis, Mornar je u 36. minutu preokrenuo na 67:65.

Domagoj Proleta sa četiri poena i Aleks Stajn trojkom u pretposlednjem minutu ponovo vratili klackalicu na stranu Cibone (72:67).

Odgovornost je preuzeo Dvajt Marej i sa prvim poenima iz igre (četiri vezana) doveo Mornar na 71:72, 42 sekunde prije kraja. Amerikanac je prije toga na kontu imao samo jedan poen sa linije slobodnih bacanja pogođen u trećem minutu. Marej je u finišu ipak bio tragičar pošto je promašio slobodno bacanje za izjednačenje i produžetke, šest sekundi prije kraja.

U redovima Mornara najefikansniji je bio Gavrilović sa 18 poena. Dvocifreni su bili još Volej sa 15 i Luis sa 11 poena.

Do prve pobjede u sezoni Cibonu je predvodio Buljan sa 19 poena. Aleksandar Aranitović je postigao 12, a Krešimir Radovčić i Stajn po 11 poena.