Mornar kapitulirao četvrti put zaredom i izgubio sve šanse u FIBA Evro kupu

Četvrtim vezanim porazom Mornar Barsko zlato je, kolo prije kraja, izgubio sve šanse za dalji plasman u FIBA Evro kupu. Barani su večeras u Topolici izgubili od Nimburka 76:97 (15:22, 20:23, 16:28, 22:24), pa će 22. novembra u gostima protiv Bahčešehira i završiti nastup za ovu sezonu u evropskom takmičenju.

Već od samog starta češki suparnik nametnuo je svoj ritam igre i vođstvom 4:15 jasno stavio do znanja da će teško ispustiti planirani trijumf slabo popunjenoj dvorani. U drugoj četvrtini Nimburk je još više dodao gas te u finišu poluvremena stigao do +18 (24:42), čime je pitanje pobjednika bilo već tada praktično riješeno.

Sastav Mihaila Pavićevića pokušao je da smanji zaostatak, ali bi svaki takav pokušaj bio žestoko kažnjen na drugoj strani. Gosti su treću dionicu završili sa rekordnih 22 poena razlike (51:73).

Potom je Mornar u posljednjoj četvrtini serijom 9:0 uspio da smanji razliku na svega osam poena, ali su potom Česi još jednom stisnuli papučicu i rutinski priveli utakmicu kraju za četvrtu pobjedu u grupi D, odnosno četvrti poraz crnogorskog predstavnika.

Nimburk je, kolo prije kraja, zajedno sa Bahčešehirom već obezbijedio plasman u narednu fazu evropskog takmičenja.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima bili su Taj Gordon sa 18, Jaromir Bohačik sa 14, Tomas Bel sa 13 i Spenser Svejcar sa 11 poena, dok ih je Jakub Tuma ubacio 10.

Na drugoj strani, Antabija Voler predvodio je Mornar sa 17 poena. Markus Luis utakmicu je završio sa 14, a Aleks Gavrilović sa 11 poena, uz devet skokova.