Mornar nemoćan protiv šampiona

Najavio je Mihailo Pavićević težak meč u Beogradu i zaista je tako bilo. Košarkaši Mornara poraženi su ubjedljivo od Partizana u prvom kolu ABA lige – 110:78.

Ovaj poraz nadovezao se i na izgubljen meč u kvalifikacijama za FIBA Ligu šampiona od Obradoira (90:56).

Već u prvoj četvrtini ekipa Željka Obradovića kaznila je lošu odbranu Barana i riješila taj period meča sa 34:21 u svoju korist.

Izabranici Mihaila Pavićevića uspjeli su da se trgnu u drugoj dionici. Spustili su zaostatak na pet poena u jednom momentu (40:35). Međutim, već do kraja prvog dijela igre prednost crno-bijelih je bila 18 koševa – 59:41.

U drugom poluvremenu Partizan je rutinski priveo meč kraju i upisao prvu pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Mornara bio je Aleks Gavrilović sa 19 poena, a jedini koji ga je pratio bio je Marko Kovačević sa 15 poena.

Kod pobjednika Danilo Andjušić je dominirao sa 23 poena. Dvocifreni su bili Tristan Vukčević (13 poena), Alen Smailagić (12 poena) i Džejms Naneli (11 poena).

U sljedećem kolu Mornar dočekuje Budućnost Voli u crnogorskom derbiju.