Mornar odigrao poluvrijeme, a onda stao

Pobjeda na startu protiv Sabaha, pa poraz u drugom kolu. Košarkaši Mornar Barskog zlata izgubili su večeras od Nimburka (78:62) u drugom kolu Fiba Evropa kupa.

Odigrali su izabranici Mihaila Pavićevića veoma dobro prvo poluvrijeme, uspijevali su da budu u igri i nisu dozvoljavali domaćinu da se odlijepi. A onda potpuna drugačije drugo poluvrijeme. Kao da Barani nisu izašli na parket, što je češki predstavnik naravno iskoristio.

Mučio se Mornar u napadu, nikako nije uspijevao da pronađe put do koša (2-26 za tri poena), a Nimburk je za to vrijeme serijom 13:2 otišao na ogromnu prednost. Isti slučaj je bio i sa početkom četvrte četvrtine kada je domaćin početkom stigao do +20 (69:49).

Već tada je sve bilo jasno, Mornar nije uspio da se vrati u meč, a jedino što je uspio do kraja je da smanji zaostatak.

Najefikasniji u redovima “ponosa Bara” bio je Aleks Gavrilović sa 15 poena, Dvajt Marej je ubacio 13, dok su sa po deset koševa meč završili Mako Mavien i Strahinja Jovanović.

Kompletnu statistiku sa večerašnjeg meča pogledajte OVDJE.