“Možemo da nastavimo pobjednički ritam”

Spremne za novi trijumf (Foto: ŽKK Budućnost Bemax)

Nastavlja se košarkaška WABA liga za dame, u čijem 9. kolu Budućnost dočekuje Dugu iz Šapca sjutra od 18 sati u Bemax areni.

Sastav Vladana Radovića lider je grupe sa maksimalnih šest pobjeda, dok je suparnik do sada upisao dva trijumfa i doživio četiri poraza te trenutno drži treću poziciju.

Prvi meč između dvije ekipe odigran je 25. oktobra, a podgorički tim prelomio je duel u posljednjoj četvrtini i slavio kao gost 64:77.

“Poslije neočekivane pauze u WABA ligi i konačnog starta domaćeg šampiona dolazi nam ekipa Duge, koju moramo poštovati jer znamo da smo u Šapcu imali težak meč, koji smo prelomili u posljednjoj četvrtini zahvaljujući većoj rotaciji. Odrađujemo svoj cilj, sada slijede još dva meča do kraja grupne faze. Sigurno da će mnogo toga zavisiti upravo od meča sa Dugom. Vjerujemo da možemo nastaviti pobjednički ritam i maksimalno fokusirani čekamo meč”, naglašava u najavi utakmice trener Radović.

Uz pomenuti trijumf u Šapcu, Budućnost je do sada savladala Montanu 2003 (59:82), Slogu iz Požege (72:45), RMU Banoviće (110:44), pa ponovo Montanu (88:79) te još jednom Slogu (61:67).

Posljednju utakmicu u ovoj godini crnogorski šampion odigraće 20. decembra u gostima protiv Banovića od 17:30.

Podsjetimo, Budućnost je tri puta do sada osvajala WABA ligu (2016, 2018. i 2020), dok epitet vicešampiona nosi posljednje tri sezone, a ukupno je četiri puta završavala na drugom mjestu regionalnog takmičenja.

Najtrofejniji je hrvatski Šibenik sa pet titula, dok je jednu manje osvojilo slovenačko Celje.