ANDREJ ŽAKELJ

“Nadam se da će na polufinale doći još više ljudi”

Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Imao je razloga za zadovoljstvo Andrej Žakelj nakon ubjedljive pobjede njegove ekipe protiv Kluža u majstorici četvrtfinala ABA lige (112:81).

Od početka do kraja djelovali su plavo-bijeli na parketu besprekorno.

Teška serija. Svi smo znali da će to biti teške utakmice. Mislim da Kluž igra dobru košarku, nezgodan tim. To što smo propustili u Klužu, danas smo vratili. Kontrolisali smo cijelu utakmicu. Bilo je tu padova u odbrani, malo smo promijenili neke detalje i onda je bolje funkcionisalo i na kraju zasluženo dobili. Poenta je bila da dobijemo, dobili smo. Čestitam igračima, publici, oni koji su došli bili su super. Drago mi je da je bila dobra atmosfera. Nadam se da će na polufinalu doći još više ljudi“, kazao je Žakelj.

Neprijatna situacija bila je na kraju prve četvrtine. Saša Kovlijar je nakon prodora udario glavom o pod, na nosilima je iznijet sa parketa, a trener Budućnosti se nada da neće imati većih posljedica.

Sad sam ga vidio. Izgleda u redu. Kako mu radi glava ne znam. Stvarno je udario jako u parket. Znam da su ga doktori sredili na brzinu. Moraće pretrage da odradi, ali nadam se da neće imati neke posljedice velike“, istakao je Žakelj.

U polufinalu najveći izazov, ekipa Dubija.

Ovdje su uvijek visoki ciljevi. I treba da se lopta gura dalje. Dubai, nemamo tu puno da pričamo, evroligaški tim. Idemo rasterećeno, sa svojim željama i ciljevima. Naš cilj je da prođemo u finale. Možemo da igramo protiv takvog tima ako smo na maksimumu, fokusirani, kontrolišemo skok. Male stvari su vrlo bitne. Nadam se da će i Dubaiju biti teško u Podgorici“, zaključio je trener Budućnosti.

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
S najviše glasova
Najnovije Najstarije
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare