NBA spektakl: Jokić uzalud brilijantan, Kari umalo tragičar!

Kari i drugovi preživjeli Kingse, FOTO: NBA

Zahuktava se plej-of NBA lige! Golden Stejt se “vratio iz mrtvih” nakon što je i u drugom meču u svom San Francisku pobijedio u kalifornijskom derbiju Sakramento 126:125 i na taj način izjednačio na 2:2 u seriji koja se ponovo seli na parket Kingsa.

Tokom prvog poluvremena gosti su kontrolisali rezultat, aktuelni šampion nikako nije uspijevao da uhvati pravi ritam, već su Dearon Foks i družina u drugom kvartalu dva puta imali prednost od po devet razlike, a nakon 24 minuta igre semafor je pokazivao 65:69. U trećoj četvrtini probuđeni Voriorsi, konkrentno “Splash Brothers” – Stef Kari i Klej Tompson, pa je domaćin pred odlučujućih 12 minuta vodio 102:92. Dokazao je Sakramento da ovosezonski dobri rezultati nijesu slučajnost – serija 7:0, potom trojka Foksa nakon koje gosti prilaze na 126:125. Umalo je u tom trenutku Kari uprskao stvari, promašajem je dao nadu Kingsima, ali Herison Barns nije pogodio za tri, pa su Kari i drugovi mogli da odahnu. Pomenuti bek Golden Stejta ubacio je 32 poena, Tompson 26, nekoliko odličnih poteza imao je i Drejmond Grin – 12 poena i 10 skokova. Kod Sakramenta čak 38 poena Foksa, Kigen Mari ubacio je 23.

Znake života pokazala je Minesota koja je poslije drame, trilera, odnosno produžetka pobijedila ekipu Denvera 114:108, mada Nagetsi imaju osjetljivu prednost – 3:1 u seriji. Timbervulfsi su mogli da riješe pitanje pobjednika i bez drame, na nepuna tri minuta prije kraja vodili su 96:84, ali maestralni Nikola Jokić (koji u ovom duelu nije imao pravu podršku tima) obezbijedio je gostima produžetke.

Glavnom kandidatu za MVP priznanje ponestalo je snage u produžecima, pa je Entoni Edvards na 11 sekundi prije kraja pogodio trojku i praktično zapečatio trijumf domaćina. Pokušao je Jokić da uzvrati uz zvuk sirene, ali nije pogodio. Srpski as je ostvario rekord karijere kada je u pitanju broj poena u plej-ofu, potpisao ih je 43 (pogodio pet trojki iz osam pokušaja), uz 11 skokova i šest asistencija. Džamal Marej, koji je do ovog duela igrao fantastično, sinoć je podbacio sa, za njega samo ,19 poena.

U pobjedničkom timu pomenuti Edvards fantastičan – 34 poena, Karl-Entoni Tauns je zbog šeste lične morao ranije na tuširanje, ali je uprkos tome stigao do “dab-dabl” učinka – 17 poena i 11 skokova. Serija se seli u Kolorado.

Nije Atlanta dorasla moćnom Bostonu! Uspjeli su Hoksi nakon dva poraza da stignu do trijumfa u svojoj Džordžiji, ali sinoć je isplivao suvi kvalitet Seltiksa i pobjeda 129:121 nakon koje će imati zicer u TD Gardenu za plasman u polufinale Istoka. Tokom cijelog meča gosti su imali prednost, domaćin na sve načine pokušavao da uhvati priključak, ali kad god bi Atlanta prišla na jednocifreni zaostatak Boston je uvijek imao adekvatan odgovor i lako “ohladio” domaćina.

Džejson Tejtum je pogodio četiri trojke iz 13 pokušaja, ali posljednje tri u odlučujućih 12 minuta igre, pa je na svom kontu sakupio 31 poen, isto koliko i Džejlen Braun. Kod domaćina Tre Jang je ubacio 35 poena, uz čak 15 asistencija, posebno se “upalio” u posljednjoj četvrtini, ali nedovoljno za preokret…