Ne smeta prazna Morača, SC Derbi upisao četvrti trijumf

U utakmici čiji je početak nagovještavao neizvjesnu završnicu, košarkaši SC Derbija su ipak nešto lakše slavili na svom terenu protiv Krke 84:70, u 6. kolu regionalne ABA lige.

Izabranici Andreja Žakelja nisu lako došli do trijumfa, u prvom dijelu meča igralo se koš za koš. Raspoložen je bio Igor Drobnjak, a sa druge strane Jan Špan u redovima gostiju koji je u drugoj dionici postigao 13 poena pa je prije odlaska na odmor rezultat iznosio 35:35.

U nastavku mnogo bolja partija domaćih, Nikola Pavlićević je trojkom otvorio četvrtinu, da bi nakon serije 6:0 na manje od tri minuta do kraja i stekla plus 13.

Studenti su poslednju dionicu odradili rutinski, a šlag na tortu stavio je Kenan Kamenjaš koji je pogodio trojku sa pola terena u poslednjoj sekundi meča.

Najefikasniji kod podgoričke ekipe bio je upravo Kamenjaš sa 21 poenom, Igor Drobnjak je postigao 12, dok je 11 upisao Mateo Drežnjak.

U ekipi iz Novog Mesta Jan Špan postigao je 15, a dva manje Miha Cerkvenik.

Ono što ostavlja gorak ukus jeste više nego slaba posjeta u Morači. Prema sajtu ABA lige svega 200 ljudi je pratilo današnji meč, a čini se da ova četa talentovanih momaka ipak zaslužuje više.

Naredni meč SC Derbi igra protiv Borca u Čačku desetog novembra.