1. A MCKL / 17. KOLO

Neizvjestan derbi pripao Nikšićanima

Foto KK Podgorica

Košarkaši Podgorice poraženi su večeras u Nikšiću od Sutjeske (87:82) u derbiju 17.kola I A MCKL.

Derbi timova sa vrha donio je zanimljiv duel, preokrete, serije dva tima, ali je Luka Mitrović 45 sekundi prije kraja pogodio trojku za 87:81, čime je najavio pobjedu svog tima.

Sutjeska je, inače, bolje otvorila meč – trojkom upravo Mitrovića Nikšićani su poveli 14:5 u četvrtom minutu. Međutim, Podgorica je polako topila zaostatak, da bi poenima Petrova u osmom minutu tim Dragana Radovića stigao do egala – 20:20. Ali, Podgorica je sjajno otvorila drugu četvrtinu i sa 7:0 u prvih minut i po stekla prednost 29:24, a ukupnu seriju 16:5 u 15.minutu krunisao je Dejlen Kunc za prednost 38:29, dok je Filip Anđušić na 2.44 prije odlaska na odmor pogodio za dvocifenu prednost – 42:32. Podgorica je na poluvremenu imala vođstvo 47:41.

Ipak, u trećoj četvrtini uslijedio je veliki pad i čak 32 primljena poena. Sutjeska je u 24.minutu, nakon trojke Radosava Spasojevića, uspjela da preokrene (55:52), a već u 28.minutu i da stekne dvocifrenu razliku – 69:59. Nikšićani su najveću prednost imali u 34.minutu, kada je Mitrović pogodio trojku za 82:70. Činilo se da je sve gotovo, ali je Podgorica baš tada odreagovala i serijom 11:2, koju je zaključio Danilo Brnović trojkom na 1.09 prije kraja Podgorica je uspjela da vrati neizvjesnost – 84:81. Očekivao se dramatičan finiš, ali je Mitrović trojkom 45 sekundi prije kraja otklonio sve dileme.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Spasojević sa 32 poena (7/10 za tri) i tri skoka. Mitrović je imao 25 poena (6/10 za tri), pet skokova i četiri asistencije, a Kočović 11 poena.

U timu Podgorice pet igrača bilo je dvocifreno – Anđušić je postigao 17, uz 9 skokova, Brnović je ubacio 13, a isti košgeterski učinak imao je Viktor Vujisić. Kljajević je dodao 12, uz 7 skokova, Brendon Slaj 11, a imao je i 6 asistencija.

Sutjeska je lider sa učinkom 15-1, dok je Podgorica druga sa 12 pobjeda i 4 poraza.