Ni “Morača” više nije sigurna: Potop Budućnosti protiv Turk Telekoma

Od januara ove godine problem su predstavljala gostovanja, ali više nije ni “Morača” sigurna kao nekada. Meč koji je mogao mnogo toga da promijeni, koji je bio veoma bitan kako bi ostali u trci za plasman u narednu fazu odigran je ispod nivoa. Mlako u odbrani, bez pravih rješenja u napadu, a kada se na sve to nadoveže i raspoloženi protivnik koji šutira veoma dobro za tri – poraz je neminovan. Košarkaši Budućnost Volija izgubili su večeras od Turk Telekoma u 11. kolu grupe B Evrokupa – 73:96.

Sve ono što je bilo dobro u prethodna tri meča u kojima je ekipa Andreja Žakelja upisala tri pobjede i konačno uplovila u mirniji period, večeras je palo u vodu. Plavi su se vratili na staro, a ekipa koja je prošle sezone igrala finale Evrokupa večeras je to kaznila i od tri pobjede u sezoni, dvije je upisala protiv crnogorskog šampiona.

Previše grešaka, mnogo dozvoljenih lakih poena (11 ofanzivnih skokova rivala), a u nastavku napad bez prave energije i rješenja.

Uprkos boljem početku, Budućnost nije uspjela da produži dobre minute u igri, pa je Turk Telekom nakon prvog poluvremena imao +2 (37:39). Iako je rezultat bio aktivan, nakon svega što je viđeno na parketu bilo je jasno da Plave čeka zahtjevno drugo poluvrijeme. Tako je i bilo, jer je prednost gostiju iz Ankare samo rasla.

Za svaki poen Budućnost je morala žestoko da se pomuči, dok je na drugoj strani Turk Telekom prelako stizao do koševa. Prvo su gosti poveli 45:37 i to je bila prva osjetna razlika, ali trojkama Tajrona Valasa i Džejmsa Palmera prvi put je turski predstavnik stigao do dvocifrene prednost – 57:47.

Kako je vrijeme odmicao Turk Telekom je igrao sve jače i jače u odbrani, a u takvim okolnostima crnogorski šampion se nije snašao, a nakon 12 vezanih poena gostiju semafor u “Morači” pokazivao je – 47:66 na 1:15 do kraja treće četvrtine.

Stvar u svoje ruke uzeo je kapiten Budućnosti. Petar Popović je krajem treće i početkom četvrte četvrtine vezao sedam poena, smanjio na 54:66, ali to je bilo sve. Nije imao pomoć Popović, a Turk Telekom je uzvratio sa 7:0 i na osam minuta prije kraja praktično riješio meč.

Nije Budućnost imala snage, ali ni raspoloženih igrača da ugrozi rivala koji je u posljednjem minutu stigao i do +25, izjednačen je u tim trenucima najteži poraz Podgoričana u “Morači” u Evrokupu, ali je Popović to spriječio.