“Nijesmo odigrali pametno u finišu”

Novi trener – stare boljke. Andrej Žakelj je odradio tek drugi meč na klupi Budućnosti, a poraz od Cedevite Olimpije u derbiju 9. kola ABA lige je pokazao da je pred slovenačkim stručnjakom mukotrpan rad.

Plavi u meču sa Ljubljančanima, kao već nekoliko puta ove sezone, nijesu uspjeli da privedu kraju na pravi način već dobijeni meč.

Zmajčeki su u Podgorici slavili 82:81 pogotkom Šona Džonsa, uz faul, šest desetinki prije poslednjeg zvuka sirene.

Čestitam Cedevita Olimpiji, mislim da bi bilo zasluženo da smo i mi pobijedili, ali na kraju, ne pričam o poslednjem napadu, već o poslednjih nekoliko minuta. Nismo odigrali pametno“, rekao je Žakelj, čiji izabranici su pet minuta prije kraja imali devet poena viška.

Slovenac je potom nastavio:

Ovakav koš se desi, ali mi smo ranije imali šansu da obezbijedimo pobjedu. Cedevita Olimpija je imala tri ofanzivna skoka, to ne smije da se događa u utakmici koja se igra na jednu loptu i mislim da su građenje i skok portivnika u napadu i neke njihove indivindualne akcije, gdje nismo prepoznali situacije, odlučili utakmicu“.

Svjestan je Žakelj da ga čekaju pune ruke posla.

Znali smo da nas čeka teška utakmica, da nas čeka puno rada. Na momente smo izgledali kako ja želim, ali je to još daleko od onoga kako treba da igramo – brzo, da igramo agresivnije, ali izgleda da ćemo morati da još mnogo toga da analiziramo i treniramo. Nažalost, puno vremena za trening nemamo, ali nema izgovora ni za mene ni za igrače“, zaključio je Andrej Žakelj.