ABA 2 LIGA / ČETVRTFINALE

Nikšićani krenuli pa zakočili

Košarkaši Sutjeske poraženi su u prvom meču četvrtfinala ABA 2 lige. Bolja od Nikšićana bila je ekipa Vojvodine koja je slavila rezultatom 89:84.

Sutjeska je nošena publikom u svojoj dvorani dobro otvorila meč, u jednom trenutku imala i plus sedam, ali ključni trenutak meča desio se na pet i po minuta do kraja druge četvrtine.

Na semaforu je stajalo 34:29 za našeg predstavnika, ali je onda uslijedila rafalna paljba gostujućeg sastava. Za veoma kratak period Novosađani su napravili seriju 14:0 i preokrenuli meč potpuno u svoju korist. Vojvodina je drugoj dionici postigla 25 poena.

U nastavku je Sutjeska pokušavala da povrati ritam iz prve četvrtine, a u finišu meča i da priredi dramu. Na 24 sekunde do kraja meča crnogorski predstavnik spustio se na minus tri, ali je crnogorski reprezentativac Zoran Nikolić nakon toga pogodio jedno od dva slobodna bacanja za Vojvodinu što je bilo dovoljno da gosti iz ovog Sada na dosta teži način od očekivanog dođu do pobjede.

Najefikasniji u redovima Sutjeske bio je Radosav Spasojević sa 20 poena, dok je u pobjedničkoj ekipi Kaningem postigao 25.

Revanš meč u Novom Sadu odigraće se 17. marta od 18 časova.