PLEJ-OF / I A MCKL

Nikšićani preznojili šampiona – Budućnost spriječila senzaciju

Detalj sa meča Budućnost - Sutjeska u Morači, Foto: KSCG/Facebook

Košarkaši Budućnosti poveli su na startu polufinalne serije plej-ofa I A MCKL. “Plavi”, fizički i emotivno potrošeni nakon poraza u polufinalnoj seriji ABA lige od Partizana, uspjeli su poslije velike borbe da sruše Sutjesku – 84:77.

Crnogorski aktuelni šampion dobio je prvu četvrtinu 26:18, ali je Sutjeska uzvratila udarac u drugoj – 23:17. Uoči posljednjeg kvartala, Budućnost je vodila sa 66:61. Ipak, Sutjeska je stigla na pola koša zaostatka (68:67), kada je Pavić pogodio u 33.minutu. Odregovao je domaćin serijom 6:0, a Sutjeska je na dva i po minuta do kraja, nakon trojke Spasojevića prišla na 79:74, ali nije mogla da napravi senzaciju.

Kod Budućnosti istakli su se Jogi Ferel sa 27, Petar Popović, Kenan Kamenjaš i Nikola Tanasković dodali su po 13 poena. Kod Sutjeske, Radosav Spasojević je postigao 18, Miloš Jović 11, a dvocifreni su bili još Stefan Mitrović i Nikola Kočović po 10 poena.

Revanš meč je na programu 16. maja u Nikšiću, a polufinalna serija igra se na dvije pobjede.

U drugoj polufinalnoj seriji, SC Derbi je savladao u Podgorici, Teodo iz Tivta sa 89:61, a revanš je na programu već sjutra, sa početkom u 17:30 časova u Tivtu.