“Nismo pametni u završnicama utakmica”

Košarkaši Budućnosti su protiv Kluža vodili 37,3 minuta. Rumunu si međutim u finišu bili spretniji, odnijeli pobjedu iz Morače (77:79) i doveli Plave u tešku situaciju kada je borba za plej-of Evrokupa u pitanju.

Čestitke Klužu na pobjedi, mislim da su vrlo dobar tim, zaslužili su da budu u vrhu grupe. Sa druge strane, zadovoljan sam što smo pokazali reakciji, pogotovo u prvom poluvremenu, kada smo igrali dobru odbranu, onakvu kakvu želim da igramo. Međutim, u drugom poluvremenu smo kao u prethodnim mečevi bili loši, u poslednjoj četvrtini nismo bili pametni, nismo bili jaki u odbrani i to nas je koštalo pobjede. Ako je bila pogrešna taktika to je moja krivica“, preuzeo je trener Budućnosti Andrej Žakelj odgovornost.

Slovenački stručnjak stao je u odbranu svojih izabranika.

Igrači su dali maksimum, pokazali da kada su fokusirani da mogu da igraju na visokom niovu, ali kada se opustimo i nemamo čvrtine u odbrani, ne ida nas ni napad. Tražili smo pobjedu nismo dobili, borićemo se dalje, treba sjutra da analiziramo utakmicu. Ima tu još mnogo da se igra. Hvala navijačima, bilo je dosta navijača, žao mi je i zbog njih što nismo slavili“.

Žakelj i Tanasković (Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport)

Žakelj je na zahtjev novinara prokomentarisao dva ishitrena šuta Brendona Pola za tri poena u poslednjem minutu meča.

Imamo igrače koje imamo, moramo sa njima da radimo. Htjeli smo nešto drugo nakon tajm-autu, ali to se desi, to je igra. Na to sam i mislio kada sam rekao da smo morali pametnije da odigramo. Ne zamjeram Polu ništa. Da je ušla, bilo bi drugačije. Siguran sam da će sledeći put biti bolje“.

U dresu Budućnosti su ove sezone debitovali Nikola Tanasković i povratnik Kenan Kamenjaš, koji je ubacio 12 poena. Efikasniji od bosanskohercegovačkog centra bili su samo Petar Popović i Brendon Pol, sa poenom više. Tanasković i Kameni su “uzeli” mjesto Joanu Makunduu i Džakoriju Viljamsu. Na pitanje novinara Lob Sporta, Alena Kasmića, da li će u nastavku sezone računati na Francuza i Amerikanca, Žakelj je odgovorio:

Oni su naši igrači, imamo 14 igrača i 15. je povriđeni Megi. Makundu je igrao povrijeđen i prošlu utakmicu tako da je ovaj meč morao da odmori. Odlučio sam se da dam priliku Kamenjašu umjesto Vilijamsa i to je to. Kamenjaš i Tanasković su tek došli, odradili jedan trening i očekujem da nam tek u nastavku sezone budu od pomoći. Za sada smo u ovom sastavu i to je to“, pojasnio je Žakelj.