Njemci u NBA okršaju eliminisali Amerikance

Najveći favorit za osvajanje Mundobasketa su eliminisani. Košarkaška reprezentacija Njemačke izborila je plasman u finale Svjetskog prvenstva pobjedom nad Sjedinjenim Američkim Državama – 113:111.

Tako su se Njemci pridružili Srbiji u finalu sa kojom će odmjeriti snage u nedjelju u finalnom meču.

Podsjećamo, Srbija je danas bila bolja od Kanade (95:86).

Od početka se vidjelo da Njemačka može da igra potpuno ravnopravno sa Amerikancima. Već u prvoj dionici prednost je išla i na +10 (25:15), ali su se Sjedinjene Američke Države vratile u igru te je poslije 10 minuta igre bilo 33:31 u korist Njemaca.

U drugoj četvrtini imali smo rezultatsku klackalicu, ekipe su smjenjivale u vođstvu, a na poluvremenu je bilo nevjerovatnih 60:59 u korist SAD.

Međutim, Šruder i drugovi su od starta drugog poluvremena uhvatili dobar ritam i pred posljednjih 10 minuta ušli sa vođstvom od 94:84. Treću četvrtinu dobili su rezultatom 35:24.

Početkom posljednjeg perioda Njemci su imali i maksimalnih +12, ali kako je vrijeme odmicalo, prednost se smanjivala. Bilo je veoma napeto u finišu, ali su Njemci izdržali veliki pritisak izabranika Stiva Kera i izborili plasman u finale.

Utakmicu karijere odigrao je Andreas Obst koji je ubacio 24 poena. Sjajan je bio Franc Vagner sa 22 poena, dok je Danijel Tajs dodao 21.

Kod Amerikanaca istakao se Entoni Edvards sa 23 poena, dok je Ostin Rivs upisao 21.