NBA

Očekivali smo spektakl, to smo i dobili – Embid uspješniji od Jokića

Embidov tim savladao Jokićev, FOTO: USA Today Sports/SIPA USA/PIXSELL

Meč u Vels Fargo areni kakav su priželjkivali svi ljubitelji NBA-a! Mnogo poena, fantastičnih poteza, sjajna igra najboljih centara lige, uzbuđenje na maksimumu i na kraju trijumf Filadelfije nad Denverom 126:121 u okršaju trećeplasiranih ekipa Istočne i Zapadne konferencije.

Fila je na ovaj način stigla do 26. pobjede u 39 odigranih mečeva tekuće sezone, dok su Nagetsi ostali na 28 trijumfa, a odigrali su 42 utakmice. Gosti iz Kolorada igrali su jako dobro prve tri četvrtine, ali nijesu imali snage i koncentracije da kompletan susret odigraju u visokom tempu poput domaćina koji je zasluženo slavio i sačuvao svoj parket.

Džoel Embid je bio pokretačka snaga pobjedničkog tima ubacivši 41 poen uz sedam skokova i 10 asistencija, sa druge strane prošlosezonski MVP finalne serije, aktuelni šampion, Nikola Jokić, zaustavio se na 25 poena, 19 skokova i tri asistencije.

Na startu utakmice poenterski rafali na obje strane, Tobijas Heris čuvao je Nikolu Jokića, dok je za snažnog Džoela Embida bio zadužen Eron Gordon. U prvom poluvremenu nevjerovatno visoki procenti šuta, doduše i nešto slabije odbrane, pa je nakon 24 minuta igre semafor pokazivao identičnih 78:78.

Očekivano, u nastavku je pao ritam utakmice, počeli su košarkaši da promašuju na obje strane terena, ali posljednja dva minuta treće četvrtine Denver je na krilima Jokića odigrao furiozno i imao solidnih 99:104 pred odlučujućih 12 minuta. Međutim, baš tada se razigrao Embid, uz njega i odlični Meksi (25p.) i Heris (24p.), sa druge strane mnogo loših odluka Džamala Mareja (17p, 10 as.), dok je Jokić tek u drugom dijelu četvrtine dobio priliku da ugrozi koš domaćina. Filadelfija je energetski djelovala na visokom nivou, Jokić trojkama iz teških pozicija pokušao da vrati puls ekipi, ali nije pogodio…

Važnu pobjedu kod kuće ostvario je Finiks nad Sakramentom – bilo je 119:117 u Arizoni. Na 19 sekundi prije kraja Foks je za goste uspio da izjednači rezultat, ali je domaćin mirnom rukom Durenta sa slobodnih bacanja riješio utakmicu. Inače je Alen bio najefikasniji u Sansima 29 poena, 27 ubacio je Durent, kod Kingsa 33 poena Foksa, a 21 Sabonisa uz 12 skokova i 11 asistencija.

U svom Los Anđelesu Klipersu su uspjeli da pobijede Oklahomu rezultatom 128:117- Pol Džordž je dominirao u redovima domaćeg tima sa 38 poena.