BUDUĆNOST NA TURNIRU U ŠIROKOM

“Traži se pravi ritam u napadu”

Generalnu probu za novu sezonu košarkaši Budućnosti imaće u Širokom Brijegu, na turniru povodom 50 godina od osnivanja istoimenog kluba. Pored Plavih i domaćina, na turniru će učestvovati dalmatinske ekipe Zadra i Splita.

Plavi će se u polufinalu sjutra (petak) od 17.30 časova sastati sa Splitom, dok će dva i po sata kasnije igrati Široki Brijeg i Zadar.

Ekipa Andreja Žakelja putuje za Bosnu i Hercegovinu nakon dva veoma dobra meča protiv Jeniseja i SC Derbija, na kojima je rivale svela na 60, odnosno 69 poena. Košarkaši iz Njegoševog parka su prvo savladali ruski tim sa 77:69, zatim i gradskog rivala rezultatom 82:60.

Pokazali smo da možemo da igramo jaku odbranu, držali smo rivale u prosjeku na po 15 poena po četvrtini. Smatram da je to potvrda jedinstva i dobre hemije u ekipi. Još se “tražimo” u napadu, ali definitivno sve izgleda bolje nego prije nedjelju dana“, rekao je američki bek Flečer Megi.

Odlični šuter poručuje da on i saigrači ozbiljno shvataju svakog rivala.

Turnir u Širokom Brijegu gledamo kao veliki izazov. Iako su u pitanju pripremni mečevi želimo da osvojimo pehar. Igramo protiv rivala iz ABA lige i želimo da im pošaljemo jasnu poruku šta ih čeka“, dodao je Megi.

Amerikanac zna šta treba popraviti u odnosu na prethodne mečeve.

Treba da nastavimo sa ovako energičnom igrom u odbrani. Ponavljam u pojedinim četvrtinama protiv Mornara i Jenisera smo primali samo 10 poena, negdje 25. Želio bih da i u napadu pronađeno pravi ritam“, zaključio je Megi.

U Širokom Brijegu su spema velika proslova povodom jubilarnog rođendana. Interesantno da se u najavi slavlja i samog turnira pominje i ime košarkaša Budućnosti, Matea Drežnjaka. Organizatori su u najavi njegovog dolaska objavili snimak sa atraktivnim zakuvacanjem hrvatskog reprezentativca iz perioda kada je nosio dres Širokog.

Košarkaši Budućnosti će novu sezonu otvoriti 21. septembra, utakmicom prvog kola ABA lige protiv Mornara u Baru.