Odličan pet – Partizan srušio Valensiju

Naneli je ključnim oduzimanjem lopte i polaganjem praktično riješio meč u Valensiji, FOTO: Twitter/KK Partizan

Petu uzastopno pobjedu u Evroligi ostvarili su košarkaši Partizana, ukupno devetu za četvrto mjesto na tabeli elitnog košarkaškog takmičenja. Crno-bijeli su u Španiji poslije pravog košarkaškog rata na parketu srušili žilavu i agresivnu Valensiju 67:72 (14:19, 20:14, 10:20, 23:19).

Tvrdo prvo poluvrijeme u domu Slijepih miševa. Bolje je u prvoj četvrtini igrao Partizan, konstantno imao prednost, trojke su pogodili Kevin Panter, Mateuš Ponitka i Peri Doužer. Prednost Beograđana je maksimalno išla do +7 nakon trojke Džejmsa Nanelija i poena Ponitke, ali je brzo uslijedio odgovor domaćina preko Kasiusa Robertsona. Valensija je uspjela i da preokrene pa je na odmor otišla sa “pola koša” prednosti: 34-33.

Partizan je odigrao fenomenalnu treću četvrtinu što je rezultiralo da pred odlučujućih 10 minuta ima devet poena prednosti: 53-44. Ponovo je Džejms Naneli pronašao šut za tri poena, nakon što je prespavao prva dva kvartala probudio se Zek Ledej raznovrsnim realizacijama sa distance i iz reketa dao 12 poena, dok je sa slobodnih bacanja nepogrešiv bio kapiten gostiju Kevin Panter, što se ne može reći za košarkaške Valensije koji su nakon 30 minuta košarke šutirali svega 47 odsto sa linije za slobodna bacanja.

<<< VIDEO Tuča Grobara i policije u Valensiji

Karakterna Valensija nije pomišljala na predaju, daleko bolje je kontrolisala skok od rivala, te uspjela da istopi prednost izabranika Željka Obradovića, ali ne i da izjednači, jer jer Partizan trojkama Alena Smailagića i Kevina Pantera uspio da održi razliku. Prelomni trenutak utakmice desio se na 30 sekundi prije kraja kada je Džejms Naneli uspio da oduzme loptu najraspoloženijem košarkašku domaćih Kasijusu Robertson, a potom i da uspješno završi akciju za 71:65 na 27 sekundi prije kraja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi Džejms Naneli i Zek Ledej sa po 14 poena, 13 je dodao Kevin Panter uz devet skokova i tri asistencije. U poraženoj ekipi Valensije 14 poena Krisa Džonsa, a 12 Kasijusa Robertsona.

Partizan ostaje u Španiji, u četvrtak igra protiv Reala u Madridu.