ANDREJ ŽAKELJ

”Odreagovali smo dobro nakon Evrokupa, ostvaren je cilj”

Košarkaši Budućnosti ostali su perfektne u ABA ligi i poslije 3. runde. Večeras su u Laktašima nadigrali Igokeu (76:71). Tokom cijelog meča Plavi su kontrolisali situaciju, osim u posljednjih dva minuta kada su se kockali da ispuste dvocifrenu prednost.

>>>Budućnost umalo ispustila +11 za dva minuta, ali na kraju osvojila Laktaše

Trener crnogorskog šampiona, Andrej Žakelj, istakao je da je cilj ostvaren.

Čestitke domaćinima jer su odigrali dobru utakmicu, pogotovo drugo poluvrijeme, gdje smo mi malo pali. Ja sam očekivao da ćemo imati takve minute. Ali, na kraju ja mislim da smo odigrali dosta odbranu. U napadu ni mi, ni oni nismo bili raspoloženi, mnogo promašenih šuteva. Poslije srijede, koja je bila baš teška, mislim da smo odreagovali dobro. Na kraju, došli smo tu da pobijedimo i pobijedili smo. Moramo sad da se regenerišemo i nastavimo dalje. Igokei želim sve najbolje u narednom utakmicama”, istakao je Žakelj.

Važna je to bila pobjeda za povratak na pobjednički kolosjek plavo-bijelih. Da je zaslužen trijumf Budućnosti svjestan je i strateg domaćeg sastava, Nebojša Stefanović.

Čestitke Budućnosti na zasluženoj pobjedi. Mislim da su kontrolisali utakmicu 40 minuta. Ono što je pohvalno za nas je što smo drugo poluvrijeme ostvarili reakciju, dobili ga sa 10 razlike i ja bih rekao neku svoju šansu i pored slabe igre. Nismo bili u odgovarajućoj čvrstini. Nismo imali našu prepoznatljivu igru sa ekstra pasovima i dobrim protokom lopte. Oni su sve to zaustavili, rekao bih još jednom, zaslužena pobjeda. Njima čestitke, mojim momcima čestitke na drugom poluvremenu”, poručio je Stefanović.

Budućnost u narednom kolu gostuje Zadru, prije toga Trentu u Evrokupu.