ABA 2 LIGA / GRUPA A, 1. KOLO

Ofanzivni problemi i MZT jači od Teoda

Povratak Teoda u ABA 2 ligu poslije šest godina nije bio uspješan. Tim Dušana Dubljevića poražen je na gostovanju u Skoplju od MZT-a, 68:50, u prvom kolu grupe A drugoligaškog regionalnog takmičenja.

Tivćani su poslije dva minuta igre vodili 5:4 nakon trojke Nemanje Vranješa. Međutim, u naredna tri minuta uslijedila je serija domaćina 11:2 zbog čega je trener Dubljević, bio prinuđen da zatraži tajmaut.

Nije to previše pomoglo njegovim izabranicima. Prednost je nastavila da raste na nešto manje od četiri minuta do kraja prve dionice po prvi put je MZT imao i dvocifrenu razliku na svom kontu (19:8). Do kraja, Teodo je uspio da priđe na 21:13.

Tokom cijelog prvog poluvremena Tivćani su imali problema u napadu. MZT je sve vrijeme u drugoj dionici imao ugodan višak koji se kretao između osam i 13 poena. Poslije 20 minuta igre bilo je velikih 35:24.

Uvodni minuti drugog poluvremena pripali su našem predstavniku. Serijom 6:0 Teodo je prišao na šest poena zaostatka (36:30) što je bilo najbliže još od prve četvrtine. Trebalo je MZT-u više od četiri minuta za prve poene u drugom dijelu meča, ali motori tima Vaska Atanasova u tom momentu su se upalili. Serijom 9:0 otišli su na, do tada, najvećih +14 (44:30). U samom finišu treće četvrtine Teodo preko Petra Kusovca i Nikole Tadića smanjuje na 47:39, ali trojka Marina Petkova vraća dvocifrenu prednost ekipi iz Skoplja i ispostaviće se započinje novu seriju na koju Tivćani nisu imali odgovor.

Računajući i taj pogodak Petkova kao i početak posljednje četvrtine serija MZT-a bila je 11:0 čime su se odlijepili na neuhvatljivih +19 (58:39) i potpuno slomili otpor crnogorske ekipe koja je prve poene u četvrtoj četvrtini postigla poslije skoro četiri minuta igre. MZT je potom rutinski zatvorio utakmicu i došao do pobjede koja je na kraju bila i ubjedljiva – 68:50.

Nijedan igrač u ekipi Teoda nije bio dvocifren, a utakmicu je kao najefikasniji sa devet poena završio Kusovac.

U domaćem timu dvojica su bili dvocifreni – Vojdan Stojanovski (13 poena) i Marko Baković (12 poena).