Olimpija prišila treću zvjezdicu – Bili Beron dotukao Virtus

Bili Beron Foto: Eurohoops

Olimpija Milano savadala je Virtus (67:55) u sedmom meču finala Serie A i tako potvrdila dominaciju u italijanskoj košarci. Ovo je 30. titula za klub iz Milana.

Na krilima Điđi Datomea domaći su imali plus devet na poluvremenu i već tada se naziralo kakav bi tok nastavak utakmice mogao da dobije.

Ipak u nastavku sigurno jedna od najlošijih četvrtina u ovoj košarkaškoj sezoni u kojoj je upisano ukupno 15 poena.

Održavali su prednost domaći koji su do kraja treće dionice imali plus 14. U poslednjih deset minuta trojkama Bilija Berona stavljena je tačka na meč pa je moglo da se krene sa slavljem u “Mediolanumu”

Najefikasniji u redovima šampiona bio je Datome sa 16 poena, pratio ga je Beron sa 11 i Ševon Šilds sa 10.

Kod Virtusa se istakao Toko Šengelija sa 13 poena dok je 10 ubacio Miloš Teodosić.