ABA 2 LIGA

Oscilacije Sutjeske, ali i zaslužena pobjeda

Košarkaši Sutjeske u 10. rundi ABA 2 lige bili su bolji od Pelistera u neizvjesnoj završnici, 79:78.

Odličan početak meča imali su Nikšićani. U prvih pet minuta meča napravili su seriju 14:0, a prvi poeni makedonskog tima stigli su poslije skoro pet i po minuta igre. Međutim, već prva četvrtina nekako je naslutila sve ono što će se dešavati na ovom meču.

Prvo se Pelister serijom 14:3 vratio u meč i prišao na samo tri poena zaostatka (17:14), a potom je Sutjeska u finišu prve dionice uspjela ponovo da se odlijepi na 24:16.

U nekoliko navrata tokom druge četvrtine Sutjeska je imala dvocifreno vođstvo, ali kako se približavao kraj prvog poluvremena tako je i nivo Nikšićana opadao. Na 25 sekundi do kraja prvih 20 minuta igre Pelister je prišao na samo pola koša zaostatka, 42:41, ali je poluvrijeme za Sutjesku trojkom zatvorio Andrej Vulević.

Otvaranje drugog dijela igre pripao je crnogorskoj ekipi. Nakon nešto više od četiri minuta igre u trećoj četvrtini Sutjeska je ponovo imala +10 (56:46). Ali, sada već po navici, dozvolili su rivalu da se vrlo brzo vrati u meč serijom 11:2. U posljednja dva minuta treće dionice uspjeli su da naprave osam poena viška i da tako sa respektabilnom prednošću uđu u završni dio meča.

Stegnuto i nervozno je Sutjeska ušla u četvrtu dionicu, Pelister je to iskoristio i ponovo se vratio. Na dva minuta i 50 sekundi do kraja došli su i do svog prvog vođstva na meču, 74:73. Ipak, na sreću Sutjeske ispostaviće se i jednog vođstva. Nikšićani su u neizvjesnoj završnici uspjeli da dođu do pobjede iako je Pelister imao šut za trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu sa po 14 poena bili su Miloš Vujović i Stefan Mitrović koji je upisao i 10 asistencija. Dvocifren je još bio Radosav Spasojević sa 11 poena.

Andrej Magdevski je bio najraspoloženiji na drugoj strani sa 17 poena. Sa dabl-dabl učinkom ispratio ga je Jure Planinić – 15 poena, 12 skokova.