Nije dobro legao treneru Crvene zvezde, Saši Obradoviću poraz od Cedevita Olimpije u Ljubljani u drugo meću ćetvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Crveno-bijeli su imali sve u svojim rukama, 21 poen prednost i šansu da “počiste” Zmajeve. Na kraju su prokockali veliku prednost pa će u morati u majstorici da traže put do polufinala i duela sa vječitim rivalom, Partizanom.
“Zaslužena pobjeda Cedevita Olimpije. Bili smo odlični u prvom poluvremenu, drugo smo počeli mlako. U odnosu na utakmicu i protivnika, to nije smjelo da se dozvoli. Možda je odlučujuće bilo tih 17 ofanzivnih skokova, što ne treba da se dešava u plej-of seriji. Zaslužena pobjeda Cedevita Olimpije, idemo u treću utakmicu. Znamo šta treba da radimo“, rekao je Obradović na konferenciji za medije, koja je trajala samo 30 sekundi.
Majstorica je na programu u petak, 15. maja od 19 sati u dvorani Aleksandar Nikolić u Beogradu.
ČETVRTFINALE
Prvi mečevi
Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 101:92
Drugi mečevi
Utorak
Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 92:86
Majstorice
Utorak
Petak
19.00 Crvena zvezda – Cedevita Olimpija