Pakao Tel Aviva progutao crno-bijele

Neslavan start sezone u Evroligi za aktuelnog šampiona ABA lige. Partizan je večeras doživio ubjedljiv poraz od Makabija u Tel Avivu 96:81 u meču u kojem je bio neprepoznatljiv.

Od samog starta je domaćin bio razigran, Partizanova odbrana nije postojala, pa je prednost samo rasla. Na krilima nevjerovatnog Lorenca Brauna i frenetične podrške sa tribina Makabi je letio i pitanje pobjednika riješio već početkom treće dionice.

Nisu tu stali Braun i drugovi, pa su sredinom posljednje četvrtine imali i nevjerovatnih +24 (84:60).

Braun je meč završio sa 22 poena i osam asistencija, Džoš Nibo i Roman Sorkin su ubacio po 14, a Benzi Kolson 12.

Na drugoj strani jedini raspoložen za igru je bio Aleksa Avramović sa 24 poena (20 u prvom poluvremenu).