EVROPSKO PRVENSTVO B DIVIZIJE

Pala i Bosna i Hercegovina

Ženska juniorska reprezentacija Crne Gore nastavila je sa pobjedama – izabranice Petra Stojanovića savladale su danas selekciju Bosne i Hercegovine 68:56 u okviru 4. kola grupne faze B prvenstva Evrope u Rumuniji.

Naše juniorke u prvom poluvremenu uglavnom su bile u minusu, ali su u drugom poluvremenu zaigrale sjajno, primile samo 18 poena za 20 minuta, čime su napravile preokret i sa maksimalnim učinkom drže lidersku poziciju u grupi, a sjutra od 15 sati protiv Ukrajine igraće derbi za prvo mjesto u D grupi.

Sam početak meča donio je izjednačenu partiju, gdje su se timovi često smjenjivali u vođstvu, Bosna i Hercegovina napravila je seriju 9:2, koju je zaključila trojkom Valentine Došić i u 7. minutu za 16:11.

Bio je to signal za Petra Stojanovića da uzme minut odmora. Crna Gora je nakon tajm-auta odreagovala idealno – serijom 9:0 uspjela je da na kraju prve dionice bude u prednosti 20:16.

Međutim, Bosna i Hercegovina bolje je otvorila drugi period, a serijom 11:2 uspjela je da u 15. minutu dođe do plus osam (32:24). Naše juniorke uspjele su da se trgnu i poenima Atine Radević u poslednjem napadu u prvom poluvremenu smanje zaostatak pred odlazak na veliki odmor (38:35).

Crna Gora je u 24. minutu uspjela da preokrene, nakon poena Jelena Bulajić (39:38), a sjajnom odbranom Bosna i Hercegovina bila je bez koša osam minuta, da bi u poslednja dva minuta trećeg kvartala postigla pet poena (a samo jedan koš iz igre), pa iako su Crvene“ imale prednost 45:38, uoči posljednjih 10 minuta bilo je 45:43.

Stojanovićeve izabranice su četvrtu četvrtinu otvorile su sa osam vezanih poena, a nakon trojke Janje Dragišić u 33. minutu prvi put imale dvocifrenu prednost (53:43), da bi Radević floteurom na 4.17 minuta pogodila za 58:47, čime je bilo jasno da neće biti rezultatske drame do kraja…

Najefikasnija u našem timu bila je Bulajić sa 26 poena. Radević dodala 16, a Dragišić 12 poena.

Anđela Rondović je upisala osam, Ljube Andrić šest poena.