Panteri u plavoj mreži

Košarkaši Budućnosti i dalje igraju sa mnogo oscilacija ali nižu pobjede. Nakon Borca i Lijetkabelisa u plavoj mreži su završili i Panteri u utakmici 11. kola ABA lige – 82:76 (16:15, 23:20, 22:17, 21:24).

Plavi su u prvom poluvremenu igrali na momente dobro, sa dvije serije od osam vezanih poena u prvoj i u drugoj četvrtini pokazali koliko mogu. Imali su Petar Popović i drugovi 11 poena viška (36:25), na dva i po minuta prije odlaska na veliki odmor.

Došlo je tada ponovo do pada u igri domaćih, pa su Panteri serijom 16:3 preokrenuli na 41:39 u drugom minutu trećeg perioda.

Vladimir Mihailović je prekinuo prazan hod košarkaša iz Njegoševog parka, a Džakori Vilijams, Mekinli Rajt, Brendon Pol i Marko Jagodić Kuridža par minuta kasnije vezali 10 poena svog tima za prednost od 52:43 srediom treće četvrtine.

Imali su izabranici Andreja Žakelja u poslednjoj četvrtini u dva navrata maksimalnih 11 poena viška, poslednji put u 33. minutu (71:60).

Uslijedile su nakon toga nove oscilacije. Balša Živanović je pogodio trojku preko, u datom momentu za odbranu nezainteresovanog Jogi Ferela i stavio tačku na seriju Limenki od 12:3 kojom su prišli na 72:74,na tri minuta i 32 sekunde prije kraja meča.

Nakon tajm-auta Žakelja, uzvratio je pogotkom Pol, da bi Ferel pogodio slobodno bacanje kaznivši tehničku grešku gostiju za 78:72 i definitivno slomio otpor Pantera.

Intresantno, trojica košarkaša u redovima Budućnosti ubacila su po 11 poena – Marvin Džons, Rajt i Popović. Poen manje ubacio je Joan Makundu.

Dvocifreni u taboru FMP-a su bili bivši košarkaš Plavih, Bojan Subotić sa 14 i Nejt Votson sa 10 poena.

Košarkaše Budućnosti težak ispit čeka u narednom kolu kada gostuju Partizanu. Prije utakmice u Beogradskoj areni crnogorski šampion će morati da odradi i veoma bitan meč u Evrokupu, protiv aktulenog vicešampiona, Turk Telekoma na svom parketu.