Parni valjak zakočio u Istanbulu

Košarkaši Partizana doživjeli su poraz od Fenerbahčea u 20. kolu Evrolige (91:76) uprkos velikom vođstvu koje su imali u prvom dijelu meča.

Sjajno su crno-bijeli otvorili meč, Bruno Kaboklo je vezao tri trojke, i nagovijestio dobru partiju. Šuterski mu se pridružio i Kevin Panter pa su nakon prvih 10 minuta igre Beograđani postigli čak 31 poena. Uspjeli su i na veliki odmor da odu sa prednošću i ništa nije nagovještavalo da će u drugom poluvremenu nestati sa terena.

Očigledno je znao da motiviše Šarunas Jasikevičijus, pa je odbrana Fenera stegla igrače Partizana, a Tejlor Dorsi i drugovi u ofanzivi pogađali šuteve spolja. Ono što je svakako riješilo meč jesu tri trojke za manje od minut koje su postigli domaći igrači i tako stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja meča.

Nakon 20 odigranih kola, tim Željka Obradovića na skoru je od 10 pobjeda i 10 poraza, dok su Turci sada na 12/8.

Dorsi je bio najefikasniji sa 24 postignuta poena, pratio ga je Panter sa 18.

Priliku da se isprave Beograđani će imati 12. januara kada u svojoj Areni dočekuju Makabi, dok Fener u Ulkeru dočekuje Bajern.