ATLANTA IPAK PORAŽENA

Partija sezone Bogdana Bogdanovića

Bogdanović dva poena daleko od rekorda, FOTO: USA Today Sports/SIPA USA/Pixsell

Fantastičan meč u Džordžiji, pred domaćim navijačima, odigrao je Bogdan Bogdanović! Fenomenalni šuter Atlante ubacio je 38 poena, ali to nije bilo dovoljno da Hoksi u svom dvorištu izbjegnu poraz od Milvokija – na kraju 122:113 za goste.

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga, Baksi su u finišu prve četvrtine preuzeli vođstvo i do kraja utakmice rutinski sačuvali prednost za 47. pobjedu i drugo mjesto na Istoku, dok je Atlanta ostala na 34. trijumfa i drži deseto mjesto, posljednju poziciju koja garantuje plej-in.

Bogdanović je u odsustvu brojnih košarkaša Atlante, prije svih lidera ekipe Treja Janga, maksimalno preuzeo odgovornost i proveo na parketu skoro 38 minuta. Pogodio je pet trojki iz devet pokušaja, promašio samo jedno slobodno bacanje (9/10), ukupno je iz igre šutirao 12/23, a pored 38 ubačenih poena imao je 10 skokova i četiri asistencije.

Svega dva poena dijelila su ga od rekorda karijere u najjačoj ligi svijeta – 11. decembra prošle godine, takođe u porazu Atlante, ali od Denvera, Bogdanović je ubacio okruglih 40 poena.

Kad je o učinku košarkaša Milvokija riječ, dominirao je Janis Adetokumbo sa 36 poena, 16 skokova i osam asistencija, čak i tri “ukradene” lopte. Već 20. put u karijeri je odigrao meč sa minimum 35 poena, 15 skokova i pet asistencija. Na kraju utakmice, lideri nacionalnih timova Srbije i Grčke razmijenili su dresove.

Boston se nakon dva poraza vratio na trijumfalni kolosjek pobijedivši u Luizijani ekipu Nju Orleansa 104:92. Pelikansi su se držali u prvom poluvremenu, kasnije su Seltiksi preuzeli konce igre i rutinski stigli do 58. pobjede, ubjedljivo ih imaju najviše od svih NBA timova. Džejson Tejtum je bio najefikasniji kod lidera Istoka sa 23 poena, dok je Kristaps Porzingis ubacio 19 poena i uhvatio 10 lopti. Domaćina je predvodio Zijon Vilijamson sa 25 poena i 9 skokova.

Orlando je na Floridi imao lakši trening protiv Memfisa i slavio 118:88. Odličnu sezonu igraju Medžiksi, ostvarili su 43. trijumf i za sada su sigurni putnici za plasman u plej-of. Što se Grizlisa tiče, kalendarska godina za zaborav, na Zapadu su bolje plasirani samo od Portlanda i San Antonija.

Orlando je u svom timu imao čak sedam košarkaša sa dvocifrenim poenterskim učinkom, po 15 su ubacili Kol Entoni, Vendel Karter i Džejlen Sags. U Memfiju najraspoloženiji Džordan Godvin sa 16 poena.