EVROLIGA / 23. KOLO

Partizan nošen Doužerom do 12. pobjede u Evroligi

Košarkaši Partizana savladali su Žalgiris u 23. kolu Evrolige – 81:72.

Ponovo su crno-bijeli sporo otvorili meč kod kuće. Dozvolili su litvanskom klubu da se vrlo brzo odlijepi na dvocifrenu razliku, 15:4, u jednom momentu. Pi Džej Doužer u tom periodu probudio je svoj tim. Ubacio je 15 poena i uz njegovu pomoć, šampion ABA lige spustio se na samo četiri poena zaostatka – 26:22.

Kako je odmicala druga četvrtina tako su crno-bijeli sve više disali za vratom gostima. Prvo vođstvo Partizana na ovom meču došlo je na minut do kraja prvog poluvremena poslije bacanja Zeka LeDeja. Zadržali su dva poena prednost i pred veliki odmor, 45:43.

Drugo poluvrijeme bilo je sasvim druga priča. Uostalom to je nešto na šta smo navikli kada je u pitanju tim Željka Obradovića i utakmice kod kuće ove sezone. Sredinom treće dionice Partizan se odlijepio na 55:47. Pokazao je karakter Žalgiris u tim momentima pa se serijom 7:0 vratio u meč.

Posljednja četvrtina bila je u potpunosti u znaku Partizana. Za sedam minuta igre u ovom periodu dozvolili su samo pet poena litvanskoj ekipi i po prvi put otišli i na dvocifrenu prednost. Meč su rutinski priveli kraju za 12. pobjedu u Evroligi ove sezone.

Najefikasniji sa 23 poena bio je Pi Džej Doužer. Pratio ga je Zek LeDej sa 21 košem, dok je dvocifren bio još i Frenk Kaminski sa 12 poena.

Kod Žalgirisa sa 25 poena dominirao je Kinan Evans. Jedini dvocifren bio je još Laurinas Birutis sa 11 poena.

Anadolu Efes- Monako 78:80