EVROLIGA

Partizan se oprostio pobjedom, trijumf Olimpijakosa i Baskonije

Naneli odličan u pobjedi Partizana, Foto: KK Partizan/X

Bilo je mnogo uspona i padova u evroligaškoj sezoni Partizana, presudio je na kraju poraz od Olimpijakosa u Beogradu zbog kojeg Crno-bijeli nijesu uspjeli da ugrabe desetu poziciju koja garantuje plej-in ili bolje reći borbu za plej-of.

Ipak, smogli su snage izabranici Željka Obradovića da u krcatoj Areni, u rezultatski nebitnom meču, savladaju Valensiju 79:66.

Partizan je poenima Alekse Avramovića, Džejmsa Nanelija i Zeka Ledeja odlično otvorio utakmicu i poveo 8:2, ali su gosti odigrali bolje u nastavku prve četvrtine i sa devet poena, koševima Džereda Harpera, Viktora Klavera i Semija Odželeja preokrenula.

Kapiten je vratio domaćinu oštrinu u napadu. Kevin Panter je do odlaska na odmor već bio na dvocifrenom učinku, iznenađujuće je dvije trojke pogodio Džejlin Smit pa je u 18. minutu bilo 35:29 za Partizan. I baš kao u prvom kvartalu, Valensija novom serijom, ovoga puta 8:0 dolazi do nove prednosti i na pauzu odlazi sa +2, odnosno 37:35. Nije samo Panter bio dvocifren na poluvremenu, deset poena u redovima gostiju ubacio je Džered Harper.

U drugom poluvremenu probudio se Džejms Naneli – američki bek je završio susret sa 19 poena, iako je bio najefikasniji utakmica je prošla u znaku Džejlina Smita koji je odigrao najbolji meč od dolaska u Partizan – potpisao je 15 poena pogodivši pet trojki iz šest pokušaja. Kod gostiju 17 poena Semija Odželeja.

Nakon što su fudbaleri Olimpijakosa sinoć u prvoj utakmici četvrtfinala Lige konferencija pobijedili Fenerabahče 3:2 uz pogodak našeg Stevana Jovetića, večeras su i košarkaški u Pireju savladali istanbulskog velikana – nakon produžetka 84:81. Grčki tim je na taj način obezbijedio petu poziciju, dok je Fener takođe u plej-ofu kao šesti. Ajzea Kenon je dominirao sa 27 poena u pobjedničkom timu.

Odlična Baskonija našeg Duška Ivanovića na kraju osma – pobijedila je u Bolonji tim Virtusa rezultatom 95:91 pa će Baskijci u plej-in sa osme pozicije.

Dakle, u mečevima plej-ina igraće Makabi – Baskonija. Pobjednik tog meča ide u plej-of, a poraženi će igrati sa pobjednikom iz drugog susreta u kojem će se sastati devetoplasirani Virtus i deseti Efes.