Plavi osvojili Višnjik

Košarkaši Budućnosti su osvojili Višnjik. U “ružnom” meču, sa jakim odbranama, mnogo greška i promašaja iz otrovenih pozicija na obje strane, crnogorski prvak je savladao domaći Zadar sa 67:57 (14:15, 21:16, 10:14, 20:12) u 14. kolu ABA lige.

Izabranici Andreja Žakelja su odradili veliki posao u odbrani, zaustavili MVP-a regionalog takmičenja, Luku Božića na samo četiri poena, iskusnog centra Karla Žganeca na samo jednom poenu, popravili ofanzivni skok… Košarkaši kluba iz glavnog grada imali su 14 ofanzivnih skokova, naspram pet Zadra i ukupno sa 41-32 nadskočili rivala. Uglavnom, to su bili glavni razlozi trijumfa na vrućem gostovanju.

Plavi su igrali odlično u odbrani, prve poene za domaće postigao je Marko Ramljak nakon dva minuta i 15 sekundi sa linije za slobodna bacanja za 1:5, a prve poene iz igre za svoj tim isti igrač poslije dva minuta i 42 sekunde igre za 3:8.

Ipak, na kraju prvih 10 minuta Dalmatinci su imali vođstvo pošto je Arijan Lakić pogodio trojku za 15:14.

Kenan Kamenjaš, Nikola Tanasković, i Vladimir Mihailović donijeli su novo vođstvo Plavima – 20:15, koji do odlaska na veliki odmor kontrolisali dešavanja na parketu.

Nakon poluvremena uslijedila je takozvana rezultatska klackalica. Razigrani Brendon Pol sa pet poena, Jogi Ferel i Andrija Slavković inicirali su seriju 10:0 kojom je Budućnost povela 45:39 sredinom trećeg kvartala.

Upali su Podgoričani u sebi svojstveni „vrtlog“, pet minuta i 35 sekundi nisu uspijevali da nađu put do koša, sve dok Slaković na otvaranju poslednje četvrtine nije pogodio za 47:45.

Pogurale su sudije tada Zadrane, svirale nesportski Slavković. Imao je međutim ko da gura plavi brod. Bili su to Kamenjaš i Pol, pa su gosti na 6,22 minuta do kraja vodili 52:48.

Lovre Mazalin je sam donio Zadru preokret u 36. minutu. Joan Makundu sa četiri i Ferel sa dva poena su ponovo stavili Plave ispred rivala (58:53).

Za razliku od prethodnih mečeva, košarkaši iz Njegoševog parka nisu poklekli u finišu, već su pojačali gas i na kraju slavili sa dvocifrenom razlikom.

Ferel sa 15, Tanasković sa 14, Makundu sa 12 i Pol sa 10 poena vodili su Budućnost do prvog trijumfa.

Kod domaćih Mazalin je ubacio 13, Patrik Jambrović 12, a Drežnjak 10 poena.