Plavi uz oscilacije u igri savladali Krku

Košarkaši Budućnosti zaliječili su rane poslije prvog poraza u sezoni koji je stigao od Turk Telekoma u Evrokupu i to tako što su večeras slavili protiv Krke rezultatom 82:69 u trećem kolu ABA lige.

Nije ovo bila idealna partija Plavih, ali dovoljna da se savlada slovenački tim.

Imao je šampion Crne Gore uvodnu prednost od 21:13, ali mini serijom 7:3 do kraja prve dionice Krka je prišla na samo -4 (24:20).

Druga četvrtina bila je vjerovatno i najbolji period meča za Budućnost. Poslije uvodnog koša Krke i prilaska na 24:22, uslijedila je serija 21:4 za najubljedivijih +18 za tim Petra Mijovića (45:27). Međutim, ponovo su Plavi imali slab finiš četvrtine i dozvolili protivniku da smanji zaostatak na 45:34.

Poslije velikog odmora Budućnost je ponovo bolje počela, otišla na +16 (55:39), izgledalo je da lome otpor Krke, ali kao i u prethodne dvije četvrtine dozvolili su protivniku, svojim padom u igri, da se vrati u život i da bude na -7 (64:57) poslije 30 minuta igre.

U posljednjem periodu konstantno su bili u prednosti, ali ne dovoljnoj da mirno uđe u finiš. Čini se da je ključni momenat za pad Krke u Podgorici bilo zakucavanje Džakorija Vilijamsa na dva minuta prije kraja koje je Plave odvelo na 13 poena prednosti (79:66).

Najbolji u timu Budućnosti sa 17 poena bio je MekKinli Rajt sa 17 poena. Dvocifreni su bili Joan Makundu (13 poena), Brendon Pol (11 poena) i Džakori Vilijams (10 poena).

Kod Krke istakao se Leon Stergar sa 17 poena.