BUDUĆNOST U POLUFINALU ABA LIGE

Plavi Zadar

Košarkaši Budućnosti savladali su Zadar sedmi put zaredom i već u drugom meču zatvorili četvrtfinalnu seriju plej-ofa ABA lige. Plavi su u dvorani Krešimir Ćosić pobijedili rezultatom 80:73 (16:15, 23:18, 13:14, 28:26) i sada čekaju pobjednika dvoboja između Partizana i Igokee.

Počelo je svečano u Višnjiku, dodjelom priznanja najboljem igraču i treneru regionalnog takmičenja, Luki Božiću i Danijelu Jusupu iz Zadra, a nakon toga, kao u ligaškom dijelu sezona – tvrdo.

Dalmatinci su bolje otvorili utakmicu (7:2) i vodili do 8. minuta, kada su Jogi Ferel i Joan Makundu trojkama, te Alerik Frimen dvojkom donijeli preokret (16:15). Seriju 10:2 kompletirao je Makundu na startu drugog perioda za 18:15.

Vratili su se domaći na 20:20, da bi Frimen i Mekinli Rajt, van linije 6,75 i Kenan Kamenjaš dvojkom vezali osam poena za 28:20 u 13. minutu.

Plavi su održavali vođsto do odlaska na veliki odmor. Drugo poluvrijeme su, kao i prvo, otvorili loše, postigli samo dva poena tokom prvih pet i po minuta, pa su Zadrani sa devet preokrenuli na 42:46.

Ferel je trojkom prekinuo prazan hod, Marvin Džons, Makundu i Flečer Megi nakalemili još šest poena za 50:42 na ulasku u 28. minut.

Plavi su razoružali domaće kada su Megi i Kamenjaš iskombinovali sedam poena i u 34. minutu odveli svoj tim na dvocifrenu razliku (63:49).

Makundu je sa 19 poena predvodio Budućnost do pobjede. Dvocifreni su bili još Ferel sa 13, Kamenjaš sa 12 i Megi sa 11 poena.

U domaćem timu dvocifreni su bili Arijan Lakić sa 17, Božić sa 15 i Marko Ramljak sa 14 poena.

Kompletnu statitistiku pogledajte ovdje.